Абсолютна більшість жителів Львівської громади довіряє ЗСУ та Залужному – соцопитування

Київ. 6 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Абсолютна більшість жителів Львівської громади довіряє Збройним силам України (ЗСУ) і головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з даними опитування, респондентам ставили запитання, наскільки вони довіряють чотирьом інститутам. Найбільше респондентів – 97% – довіряють ЗСУ. Президенту України довіряють 82% (не довіряють – 14%). Далі йдуть військово-цивільна адміністрація області (65% довіряють і 13.5% не довіряють) і влада громади (60% довіряють і 29% не довіряють).

На запитання про довіру до публічних діячів національного рівня найбільше жителів громади відповіли, що довіряють Залужному (87% довіряють і 3% не довіряють) та Зеленському (82% довіряють і 14% не довіряють). Також переважна більшість довіряє волонтеру Сергію Притулі (74% проти 14%). Далі йдуть начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов (56.5% проти 8%, однак у його випадку 27% респондентів відповіли, що не знають його) і мер Києва Віталій Кличко (46% проти 22%). Лідеру партії “Європейська солідарність”, п’ятому президенту України (2014-2019 рр.) Петру Порошенку довіряють 29% (не довіряють – 61%), а ексраднику Офісу президента Олексію Арестовичу – 12% (не довіряють – 71%).

Окрім того, респондентам ставили запитання про роль Львівської військово-цивільної адміністрації в житті суспільства. 42% респондентів вважають, що для суспільства було б краще, щоб ВЦА Львівської області більше, ніж зараз, брала участь у житті суспільства. Хотіли б меншої участі – 9%, а вважають теперішню ситуацію оптимальною – 18% (при цьому для 30% це запитання було складним і вони не змогли відповісти).

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) проводив відповідне опитування громадської думки жителів Львівської громади впродовж 23 березня-13 квітня 2023 року. Методом особистих інтерв’ю з використанням планшета (computer-assistedpersonalinterviews, CAPI) на основі стратифікованої випадкової вибірки з квотним добором на останньому ступені опитано 2 018 респондентів, які проживають у Львові та інших населених пунктах громади. Опитування проводили з дорослими (віком 18 років і старше) жителями громади, які постійно проживають і зареєстровані на території громади.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,5) не перевищувала 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,9% – для показників, близьких до 25%, 2,2% – для показників, близьких до 12%, 1,5% – для показників, близьких до 5%.

Джерело: https://kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=1241&page=1&fbclid=IwAR2pEk5A2g9qqPJ5F2UNGeLedCxOfrzuO1nUeGyvvjz4xPT7BfZeUB8Du1o

administrator

Related Articles