Київ. 8 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), пропонує передати активи мережі АЗС Glusco в управління ПАТ “Укрнафта” за спеціальною процедурою.
Згідно з повідомленням АРМА на фейсбук-сторінці, цю пропозицію підтримало Міністерство енергетики України на нараді за участю представників профільних міністерств і державних компаній у понеділок.
Голова АРМА Олена Дума повідомила, що в майбутньому договорі необхідно вказати мінімальну суму щомісячних надходжень до бюджету за управління активами мережі на рівні 5 млн грн, узгодження з агентством змін у менеджменті компаній, корпоративні права яких перейдуть у розпорядження управителя, а також подання конкретизованої звітної інформації за всіма рахунками.
“Твердо переконана, що зростання гарантованого доходу держави щонайменше у 13 разів є найкращим свідченням ефективності нових підходів у роботі АРМА. До того ж ідеться лише про мінімальну суму, яка зростатиме мірою збільшення обсягів продажу пального. Тепер остаточне слово за урядом – і десятки АЗС по всій країні почнуть реально працювати на державний бюджет”, – наводяться в повідомленні слова голови АРМА Олени Думи.
Водночас у ТОВ “Нафтогаз Ойл Трейдинг” (НОТ), що управляє активами Glusco, знову заявили, що вони ефективно і прозоро управляють мережею, а дії АРМА щодо припинення договорів управління неправомірні.
“Нафтогаз” наголошує, що припинення договорів відбулося з численними юридичними порушеннями, перевірка проводилася неправильно, а дії АРМА ставлять під загрозу збереження речових доказів у кримінальному провадженні проти колишнього власника цих активів Віктора Медведчука.
Крім того, АРМА та “НОТ” наразі є учасниками процедури погодження економічної концентрації.
“До моменту узгодження подальших дій щодо дотримання положень антимонопольного законодавства України будь-які дії зі зміни управителя є неправомірними та можуть призвести до значних штрафних санкцій для учасників такої концентрації”, – уточнили в “Нафтогазі”.
“НОТ” продовжує вважати укладені договори управління майном Glusco чинними, і виконуватиме їх до моменту вирішення спірних питань”, – резюмували в компанії.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України в травні 2022 року погодив пропозицію АРМА щодо передання в управління НАК “Нафтогаз України” заарештованих активів компанії Glusco (до 2018 року – мережа НК “Роснефть”), які пов’язували з Віктором Медведчуком,
Управителем активу було визначено “НОТ”, з яким АРМА в подальшому уклало строковий договір управління.
Наприкінці липня 2023 року нещодавно призначена керівником АРМА Олена Дума повідомила, що Національне агентство здійснить перевірку ефективності управління найбільшими активами, і вже розпочато перевірку ефективності управління НАК “Нафтогаз України” мережею АЗК Glusco.
За її словами, АРМА отримала інформацію про неналежне виконання управителем умов договору, зокрема, про подання недостовірних даних щодо витрат і доходів від управлінської діяльності.
“Управитель уже понад рік користується активами Glusco, а це фактично 89 автозаправних комплексів, вісім земельних ділянок, дві нафтобази та корпоративні права 35 компаній. При цьому за весь час до державного бюджету перераховано лише 1,151 млн грн, що викликає цілком обґрунтовані питання ефективності управління”, – сказала вона.
3 серпня АРМА оголосило про припинення договорів з “НОТ” на управління активами мережі АЗС Glusco.
Водночас у “Нафтогазі” заявили, що під управлінням “НОТ” відновлено роботу 81 АЗК і однієї нафтобази, які не працювали впродовж півтора року, вчасно виплачується заробітна плата працівникам. Із серпня 2022 року і до липня 2023 року сплачено 289 млн грн обов’язкових платежів до державного та місцевих бюджетів.
Голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов заявив, що група за період управління активами Glusco інвестувала у відновлення роботи мережі значні кошти, погасила її борги, а також на прохання АРМА заплатила їм “за якусь частину майбутніх прибутків, оскільки про них ще не йдеться”.
У 100-відсоткової дочірньої компанії “Нафтогазу” – “Укргазвидобування” – є мережа з 21 заправки U.GO в Харкові та Харківській області. З 2022 року право на використання бренда має також “Нафтогаз Ойл Трейдинг”, у планах якого – розширення мережі в інших регіонах.
Джерело: https://www.facebook.com/arma.gov.ua/posts/pfbid027BxFvQiosX5PkvYv8niJCf4Qv2H19eN7FhtVaxVJge1MbNgB3hrD8ix8damBe2sMl
https://www.facebook.com/u.go.azk/posts/pfbid02q3utS7zKP6C6gaF1j8cVZy6tZ7ekx2UtvMGJP86V3qq6rnTJUMxzGrqNq7Df4Jasl