Безпека та захист працівників – ключовий виклик у бізнесі 91% членів AmCham – опитування

Київ. 19 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Безпека і захист працівників є ключовим викликом для переважної більшості (91%) компаній-членів Американської торговельної палати (AmCham) впродовж наступних шести місяців, такими є результати нового опитування стійкості бізнесу, свідчать дані опитування AmCham і Citi Україна.

Згідно з ними, до п’ятірки основних проблем увійшли також ракетні атаки Росії на життєво важливу інфраструктуру і бізнес-активи (66%), здоров’я і психічне благополуччя співробітників (65%), економічний і споживчий спад (45%), а також доступ до електрики, води, мобільної мережі або теплопостачання (44%).

Також у списку основних перешкод залучення і збереження топкадрів (43%), логістичні та транспортні проблеми (30%), неможливість досягти запланованих фінансових результатів і доступ до фінансування (24%), тиск на бізнес із боку держорганів (23%), відсутність клієнтів і бізнес-партнерів (19%) і кіберзагрози та витік даних (15%).

В AmCham наголосили, що більша частина компаній-членів продовжує підтримувати своїх співробітників під час війни. Зокрема, 93% пропонують працювати віддалено та/або гнучкий графік, 67% надають додаткову фінансову підтримку, 57% – програми психічного здоров’я.

Також половина опитаних допомагає з релокацією, а 46% компенсують медичні та витрати на відрядження.

Щодо функціонування опитаних компаній, то 84% повністю працездатні після півтора року повномасштабної війни, 16% функціонують частково, з них лише 2% опитаних мають пошкоджені активи та активи поблизу лінії фронту, не працюють або намагаються розпочати діяльність в Україні.

“84% компаній-членів Палати повністю функціонують після 1,5 років повномасштабної війни Росії в Україні, і наша команда докладає всіх зусиль для підтримки цих бізнес-героїв. Україна відкрита для бізнесу, і ми продовжуємо доносити цей меседж у світі, оскільки Україна створює можливості, які жоден амбітний інвестор не має втратити”, – прокоментував результати опитування президент AmCham Андрій Гундер.

Розповідаючи про прогноз фінансового стану бізнесу, 72% респондентів дають оптимістичний прогноз за підсумками 2023 року: 45% досягнуть запланованих фінансових результатів; 27% доможуться більшого, ніж планувалося, тоді як 22% не зможуть досягти запланованих фінансових результатів.

Прогнози відновлення економіки України кращі: 78% респондентів цілком упевнені в її відновленні 2024 року, з них скоріше впевнені – 59%. Решта 22% висловили сумнів у відновленні економіки наступного року.

Членів AmCham попросили також описати свій загальний погляд на ведення бізнесу та потенційне інвестування в Україну 2024 року. За підсумками опитування 38% налаштовані оптимістично, 46% вказали на нейтральний прогноз, а 16% висловили песимізм.

За результатами опитування, найбільшою можливістю для залучення прямих іноземних інвестицій в Україну в 2023 році і далі буде перемога України, загальнонаціональне відновлення, вступ до ЄС, державно-приватне партнерство для залучення коштів і державні програми зі стимулювання інвестицій, а також гарантії безпеки/страхування інвестицій.

Компанії убачають можливості в таких сферах: безпека та оборона, інфраструктура та будівництво, сільське господарство, ІТ, енергетика та відновлювальні джерела енергії, а також високотехнологічне виробництво.

В опитуванні, яке проводилося 6-15 вересня 2023 року, взяли участь 127 керівників і топменеджерів компаній-членів Палати. 70% респондентів – це керівники компаній.

Американська торговельна палата в Україні є однією з найвпливовіших міжнародних бізнес-асоціацій, створена 1992 року. Її членами є понад 600 компаній.

administrator

Related Articles