Більшість українців підтримує вступ України до ЄС – соцопитування

Київ. 5 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вступ України до Європейського Союзу готові підтримати 79% усіх опитаних українців, якби відповідний референдум відбувся найближчим часом, або 92% тих, хто збирається взяти в ньому участь, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Водночас 7% і 4% респондентів відповідно проголосували б проти такого рішення.

“За вступ до ЄС проголосували б 86% усіх мешканців Західного регіону, 82% Центрального регіону, 73% мешканців Сходу і 56% мешканців Півдня. Частка тих, хто голосував би проти, становить відповідно 3%, 5%, 11% і 17%”, – зазначається в матеріалах опитування.

У соцслужбі Центру Разумкова також зазначають, що що молодші респонденти, то частіше вони збираються голосувати за вступ до ЄС – частка таких зростає з 70,5% у найстаршій (60 і більше років) групі, до 83,5% серед тих, кому менше 30 років.

При цьому серед тих, хто довіряє президенту України Володимиру Зеленському, збираються голосувати за вступ до ЄС 83% (при 5% проти), а серед тих, хто йому не довіряє, – 54% і 21% відповідно.

Серед тих, хто спілкується вдома переважно українською мовою, збираються підтримати вступ України до ЄС 81,5% (при 5% проти), а серед тих, хто переважно розмовляє російською, – 70% і 12%.

Крім того, дослідники акцентують на тому, що в березні 2021 року за вступ України до ЄС мали намір голосувати 59% усіх опитаних, або 80% тих, хто збирався взяти участь у референдумі (проголосували б проти – відповідно 26% і 17%).

Соціологічна служба Центру Разумкова провела соцопитування “Зовнішньополітичні орієнтації громадян України, оцінка зовнішньої політики влади, ставлення до іноземних держав та політиків” із 22 лютого до 1 березня 2023 року в межах проєкту Програми MATRA, що фінансується посольством Королівства Нідерландів в Україні. Опитування методом face-to-face проводили в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких відбуваються бойові дії.

Представники соцслужби Центру Разумкова опитали 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

administrator

Related Articles