Нью-Йорк. 24 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рекордно високий попит у найближчій перспективі призведе до значного дефіциту нафти на ринку та підвищення цін на сорт Brent до $86 за барель до кінця року, вважають аналітики Goldman Sachs Group.
Дефіцит нафти утвориться вже в другій половині року, при цьому в третьому кварталі він становитиме 2 млн барелів на добу (б/д), заявив в інтерв’ю CNBC Даан Струйвен, глава підрозділу Goldman із дослідження нафтових ринків.
Незважаючи на істотне збільшення обсягів видобутку в США (на 1 млн б/д за останній рік), темпи зростання знижуватимуться і починаючи з третього кварталу становитимуть лише 200 тис. б/д, що пов’язано зі скороченням кількості бурових установок у країні, зазначив Струйвен.
Останніми тижнями цей показник, який використовується як індикатор бурової активності та оцінки майбутнього обсягу видобутку, сягнув мінімуму за 16 місяців, знизившись на 15% порівняно з піковим значенням кінця 2022 року, йдеться в дослідженні компанії Baker Hughes Co. За минулий тиждень кількість діючих нафтових бурових установок у США скоротилася на сім одиниць – до 530.
Ще один важливий фактор – відсутність помітного прогресу за підсумками зустрічі міністрів енергетики країн G20, що завершилася у вихідні. Учасники не дійшли згоди в питанні про поступову відмову від викопного палива та перспективи чистої енергетики, що свідчить про високу невизначеність щодо довгострокового попиту на нафту, наголосив Струйвен.
У червні Міжнародне енергетичне агентство також спрогнозувало зростання світового попиту на нафту цього року, очікуючи збільшення на 2,4 млн б/д. У рамках прогнозованого в другому півріччі приросту на частку Індії та Китаю сукупно припаде 2 млн б/д, вважає генсекретар Міжнародного енергетичного форуму (МЕФ) Джозеф Макмонігл.