Чатбот — єдина можливість отримати юридичну консультацію для жителів тимчасово окупованих громад

Чатбот — єдина можливість отримати юридичну консультацію для жителів тимчасово окупованих громад

Благодійний фонд «Бердянці  свій для своїх» створив  зручну екосистему надання правової допомоги переселенцям. Фонд є одним із учасників нашого проєкту «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні». Розповідаємо докладніше про ініціативу в нашому новому матеріалі. 

БФ «Бердянці — свій для своїх» впроваджує ініціативу за сприяння Програми розвитку Організації Обʼєднаних Націй (ПРООН)  в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу. Екосистема поєднує можливість попередньо записатися та проконсультуватися з юристом телефоном, прийти особисто до нього на прийом, переглянути консультації з актуальних тематик у відеоформаті, у друкованій інформаційній продукції та їх цифрових версіях або ж поставити запитання через чатбот. Саме про особливості створення та робити останнього сервісу й розповіли детальніше у фонді.

На фото: інформацію про сервіси можна знайти на банерах у центрах допомоги БФ «Бердянці  свій для своїх», в інформаційних матеріалах та на FB-сторінці фонду. Фото БФ «Бердянці  свій для своїх».

 

На фото:  керівник БФ «Бердянці  свій для своїх»  Віктор Цуканов. Фото з особистого архіву Віктора Цуканова.

 

«Коли ми створювали ініціативу, розмірковували про те, як можемо бути кориснішими  для бердянців. Ми бачили запит на отримання юридичної допомоги не тільки від ВПО, але й від мешканців тимчасово окупованої території. Тож важливо було зробити надання допомоги максимально безпечним та зручним. Це переваги чатботу: через нього можна звернутись у будь-який зручний час; якщо питання особисте, зробити запит анонімно; а ще запитувач/ -ка має час, щоб обміркувати отриману інформацію, поставити уточнюючі питання і надіслати необхідні документи»— зазначив голова фонду Віктор Цуканов.

Команда фонду, зокрема й волонтери, які вже раніше мали досвід роботи з аудиторію за допомогою чатботу, розробили технічне завдання. Втілити ж його запросили IT-фахівця, який допоміг із технічною частиною цієї ініціативи.  За час реалізації проєкту, чотири місяці, за допомогою чатботу за юридичної консультацією звернулось більше 400 осіб. Питання були різні: оформлення різноманітних довідок; консультації стосовно судових проваджень; оформлення спадку; отримання свідоцтва про народження та смерть; трудові спори і багато інших актуальних для бердянців питань. Приблизно половина з отриманих звернень були від мешканців тимчасово окупованих територій. Для них чатбот — єдиний зручний та безпечний засіб отримання консультації.

«До групи адміністраторів чатботу були підключені усі юристи, які працювали над реалізацією проекту, — розповів голова Фонду Віктор Цуканов. — Відповідають на питання у порядку їх надходження у зручний час як для себе, щоб дати розгорнуту відповідь, так і для користувачів. Запитувачу також прийде повідомлення, що відповідь надійшла. Наші юристи намагаються консультувати максимально швидко, зазвичай це займає менше доби».

На фото: приклад інформаційних матеріалів на тему трудових відносин, які розробив БФ «Бердянці  свій для своїх». Ці та інші матеріали можна переглянути у відкритому доступі. Фото БФ «Бердянці — свій для своїх».

 

Найактуальніші питання, які надійшли до чатботу, стали основою розширених відеоконсультацій та інформаційних матеріалів. За окремими питаннями готували й  розширені публікації в ЗМІ.

Навіть після закінчення реалізації проєкту чатбот продовжує працювати та надавати юридичні консультації.

  • Покликання на чатбот Благодійний фонд «Бердянці  свій для своїх»: @InfoBerd_bot
  • Покликання на онлайн-чат для отримання правової консультації МПР: https://ldn.org.ua/section/legal-help/

 

Автор: Сергій Старушко, БФ «Бердянці  свій для своїх»

 

Для довідки

Ініціативу «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні» впроваджує Мережа правового розвитку за сприяння Програми розвитку Організації Обʼєднаних Націй  (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої в  у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять  міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії. 

administrator

Related Articles