Вашингтон. 8 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сукупний чистий прибуток банків США у другому кварталі 2023 року збільшився на 5,7% відносно аналогічного періоду минулого року і становив $70,8 млрд, що зумовлено підвищенням чистого відсоткового доходу, йдеться в повідомленні Федеральної корпорації зі страхування депозитів (FDIC).
У розрахунках враховували дані 4,645 тис. комерційних банків і ощадних установ країни, які беруть участь у системі страхування і опублікували звітність.
Їхній прибуток у квітні-червні знизився на $9 млрд (на 11%) відносно першого кварталу цього року, зокрема через скорочення непроцентних доходів і збільшення резервів під безнадійні кредити.
Середня рентабельність активів (ROA) у другому кварталі опустилася до 1,21% порівняно з 1,36% у січні-березні, але збільшилася відносно квітня-червня минулого року, коли вона становила 1,08%.
Середня чиста процентна маржа (різниця між доходами за активами і ставками за депозитами) підвищилася на 48 базисних пунктів за рік – до 3,28%. Тим часом за квартал вона знизилася на 3 б.п. Показник залишається вищим за середній допандемійний рівень у 3,25%, зазначається в повідомленні.
Чистий процентний дохід банків за рік підскочив у 1,7 раза (на $118,2 млрд), за три місяці він зріс на 8,4%.
Сумарний обсяг кредитів на балансах банків за останні 12 місяців збільшився на $526,8 млрд (на 4,5%). При цьому у квітні-червні відносно першого кварталу він зріс на $86,5 млрд (на 0,7%).
Сукупний обсяг депозитів знизився на $98,6 млрд (на 0,5%) між першим і другим кварталом. Зниження цього показника було зафіксовано за підсумками п’ятого кварталу поспіль, за даними FDIC.
“Незважаючи на період стресу на початку цього року, банківський сектор продовжує залишатися стійким, – заявив глава FDIC Мартін Грюнберг. – У другому кварталі ключові показники банківського сектора були сприятливими. Чистий прибуток залишався високим за історичними мірками, показники якості активів були стабільними, а галузь залишалася добре капіталізованою”.
“Однак банківська галузь, як і раніше, стикається з серйозними проблемами, пов’язаними з наслідками інфляції, зростання ринкових процентних ставок і геополітичної невизначеності”, – додав він.
Кількість проблемних банків у США на кінець червня становила 43, не змінившись за три місяці. Водночас сукупний обсяг активів проблемних банків скоротився до $46 млрд порівняно з $58 млрд, повідомляється у звіті FDIC.
Протягом минулого кварталу в країні було створено 2 банки, 27 приєдналися до інших фінустанов у рамках угод зі злиттів і поглинань, водночас один банк збанкрутував, наголошується в пресрелізі корпорації.
Загальний обсяг фонду страхування депозитів FDIC збільшився за другий квартал на $897 млн і досяг $117 млрд.