Нью-Йорк. 13 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту впевнено зростають у вівторок, додають понад 3%.
Позитивним фактором для нафтового ринку стало зниження однієї з ключових процентних ставок Народним банком Китаю (НБК), що підвищило очікування, що влада КНР продовжить вживати заходів для стимулювання економічної активності в країні.
Повільне відновлення китайської економіки загалом і попиту на нафту зокрема після зняття карантинних обмежень у країні вважається одним з основних чинників, які стримують нафтовий ринок цього року, зазначає Market Watch.
Вартість серпневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 18:10 кч у вівторок становила $74,45 за барель, що на $2,61 (3,63%) вище за ціну на закриття ринку в понеділок.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на липень під час торгів на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) підвищилася на цей час на $2,47 (3,68%), до $69,59 за барель.
Як повідомлялося, НБК у вівторок знизив ставку за семиденними операціями зворотного РЕПО до 1,9% з 2%. Це підвищує ймовірність того, що китайський ЦБ може знизити й базову відсоткову ставку за кредитами (LPR) 20 червня.
“Ціни на нафту йдуть вгору завдяки очікуванням, що НБК продовжить пом’якшувати політику”, – говорить керуючий директор SPI Asset Management Стівен Іннес.
Підтримку цінам на нафту у вівторок також надало загальне збільшення апетиту до ризику на світових ринках після публікації статданих, які засвідчили уповільнення темпів інфляції в США в травні до мінімуму з березня 2021 року.
Трейдери розраховують, що істотне ослаблення інфляції дасть змогу Федеральній резервній системі (ФРС) зробити паузу в циклі посилення грошово-кредитної політики та зберегти базову процентну ставку незмінною (на рівні 5-5,25%) на засіданні 13-14 червня, зазначає Market Watch.
Тим часом ОПЕК залишила без змін оцінку попиту на нафту в 2022 і 2023 роках – 99,6 млн і 101,9 млн барелів на добу відповідно, йдеться у щомісячному звіті альянсу.