Лондон. 26 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту слабо опускаються в четвер після 2-відсоткового підйому напередодні на тлі нової хвилі побоювань ескалації конфлікту на Близькому Сході та скорочення постачань нафти з регіону.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив у середу, що країна не відмовиться від проведення наземної операції в Секторі Гази.
Основне занепокоєння трейдерів у зв’язку з цим викликає можливість розширення конфлікту в регіоні, на який припадає приблизно третина світового видобутку нафти, і включення до нього Ірану. У такому разі США можуть вжити заходів для подальшого обмеження іранського експорту нафти.
Вартість грудневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures, за даними на 8:10 кч у четвер, становить $89,88 за барель, що на $0,25 (0,28%) нижче, ніж на закриття попередньої сесії. У середу ціна цих контрактів збільшилася на $2,06 (2,3%), до $90,13 за барель.
Ф’ючерси на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) подешевшали до цього часу на $0,16 (0,19%), до $85,23 за барель. За підсумками попередніх торгів вартість цих контрактів зросла на $1,65 (2%), до $85,39 за барель.
Дані міністерства енергетики США, оприлюднені в середу, показали зростання запасів нафти і бензину в країні.
Комерційні запаси нафти в Штатах за тиждень, що завершився 20 жовтня, збільшилися на 1,37 млн барелів – до 421,12 млн барелів. Запаси на терміналі в Кушингу, де зберігається нафта, що торгується на NYMEX, підвищилися на 213 тис. барелів.
Товарні запаси бензину в США зросли на 156 тис. барелів, дистилятів – зменшилися на 1,69 млн барелів.
“Глобальні геополітичні чинники, як-от конфлікт на Близькому Сході, впливають на нафтовий ринок більше, ніж дані про запаси енергоносіїв у США”, – зазначає аналітик SIA Wealth Management Колін Сізінські, слова якого наводить Market Watch.
Наразі за ціни нафти вище $75-80 за барель суттєвий інтерес покупців зберігається, і “якщо не станеться чогось серйозного в плані впливу на попит і пропозицію або політичних подій, тенденція до підйому нафтового ринку залишиться незмінною”, говорить експерт.