Київ. 8 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – “ДТЕК Енерго” за п’ять місяців увело в роботу 11 нових вугільних лав із запланованих у 2023 році 28 об’єктів, повідомляють у пресрелізі компанії з посиланням на генерального директора Ільдара Салєєва.
“Обсяг робіт у розпал війни величезний – шахтарі запланували цього року запустити 28 нових лав. З однієї лави можуть видобувати вугілля протягом шести-дев’яти місяців. Тобто, запускаючи лаву сьогодні, ми вже плануємо забезпечення паливом наших ТЕС восени і взимку”, – поінформував він після перебування на одній із шахт і збагачувальній фабриці “ДТЕК Енерго”.
За словами голови компанії, у червні “ДТЕК Енерго” запустить ще дві нові лави на додачу до 11, які вже працюють.
Як зазначив Салєєв, для підтримання необхідних темпів видобутку вугілля потрібна постійна модернізація та інвестиції. Днями на вугледобувному підприємстві компанії шахтарі готували до спуску в надра капітально відремонтований та модернізований прохідницький комбайн П-110.
“Він отримав надсучасну систему керування, що не має аналогів на підприємствах компанії. У режимі реального часу вона відслідковує та фіксує параметри роботи електросистеми та гідравліки комбайна й передає цю інформацію фахівцям. Завдяки цьому смарт-комбайн має підвищену надійність та допоможе шахтарям працювати безаварійно та ефективно”, – пояснив голова “ДТЕК Енерго”.
Він доповнив, що для швидшого відвантаження на українські ТЕС якісного палива на одній зі збагачувальних фабрик енергохолдингу, своєю чергою, теж модернізували обладнання, що дасть змогу прискорити збагачення вугілля та його переробку на високоякісний концентрат для подальшого використання на теплоелектростанціях. Масштабне оновлення тривало чотири місяці, розмір інвестицій сягнув 64 млн грн.
“Працюємо далі, щоб найнадійніше зміцнити енергетичний фронт до майбутнього опалювального сезону”, – резюмував гендиректор компанії.
“ДТЕК Енерго” забезпечує замкнутий цикл виробництва електроенергії з вугілля. Станом на січень 2022 року встановлена потужність компанії в тепловій генерації електроенергії становила 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створено повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, машинобудування та сервісне обслуговування шахтного обладнання.