ДТЕК за результатами року планує подвоїти інвестиції у вуглевидобуток – СЕО

Київ. 12 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Інвестиції енергохолдингу ДТЕК у видобуток вугілля до кінця року заплановані на рівні 7,4 млрд грн, що майже вдвічі вище за показник минулого року – 3,8 млрд грн, повідомив гендиректор ДТЕК Максим Тімченко на пресконференції в Києві.

Він зазначив, що станом на 1 жовтня видобуток вугілля компанією становив 13,07 млн тонн, що трохи більше за показник за такий самий період минулого року.

“До кінця року вийдемо на видобуток понад 17 млн тонн, це на рівні минулого року, але більше за ті розрахунки, які ми давали Міненерго кілька місяців тому”, – продовжив Тімченко.

Він також зазначив, що склад вугілля на ТЕС ДТЕК на 1 жовтня 2023 року становить близько 1 млн тонн, водночас минулого року було 1,3 млн тонн.

“У середньому за п’ять років у нас такий вугільний склад і був – близько 1 млн тонн, але треба розуміти, що в ті роки, за винятком 2022 року, виробіток е/е був на 20-30% більшим, тож ми маємо запас міцності”, – пояснив глава ДТЕК.

Водночас він звернув увагу, що компанія прийняла рішення формувати аварійний запас вугілля шляхом імпортних поставок.

“Ми законтрактували 210 тис. тонн, перші партії вже прийшли, і колеги проводять далі переговори, тож обсяги імпорту збільшаться. Це рішення було ухвалено, зокрема, на випадок технологічних порушень на наших вугільних підприємствах”, – зазначив Тимченко.

Водночас, за поданими ним розрахунками, в пікові години взимку Україна потребуватиме орієнтовно 2 ГВт імпорту – цієї потужності їй бракуватиме за наявності 14,7 ГВт генерації, яка буде на той час доступна з урахуванням відремонтованих потужностей. За прогнозами ДТЕК, у середньому взимку генерація становитиме 13,8 ГВт.

Зі свого боку міністр енергетики Герман Галущенко в кулуарах Київського економічного форуму в четвер зазначив журналістам, що нестача вугілля компенсуватиметься за рахунок його імпорту, яким почала займатися теплова генерація, як ДТЕК, так і ПАТ “Центренерго”.

“Імпорт буде потрібний. Скільки – для кожної компанії свої розрахунки. Будемо поступово імпортувати протягом усього сезону”, – сказав міністр.

При цьому він зазначив, що наразі не зрозуміло, скільки потрібно підключати блоків ТЕС на газі.

“Вмикати ті блоки, які працюють тільки на газі, будемо, а з рештою подивимося”, – сказав Галущенко, додавши, що розрахунки за витратами газу зроблені “із запасом”.

Як повідомлялося з посиланням на Галущенка, станом на 5 жовтня запаси вугілля на складах генеруючих компаній України становлять 1,3 млн тонн, і ще 90 тис. тонн – на складах шахт. При цьому раніше повідомлялося, що план із накопичення вугілля на початок ОЗП становить 1,8 млн тонн.

“ДТЕК Енерго” за дев’ять місяців цього року ввів у роботу 18 нових вугільних лав.

Наприкінці вересня в Україну надійшли перші 4,2 тис. тонн із загального обсягу в 210 тис. тонн законтрактованого ДТЕК польського вугілля.

administrator

Related Articles