EFFEA оголосила результати другого етапу грантів. Фонд програми підтримав 173 фестивалі та 50 артистів (індивідуальних учасників, дуетів, ансамблів або груп) з 36 країн і 14 художніх дисциплін. 50 проектів було обрано в двох категоріях резиденцій – Discovery та Springboard, які отримають відповідно €8,000 та €15,000 для підтримки роботи молодих митців у рамках програми резиденцій з 1 вересня 2023 року по 31 серпня 2024 року.
Відомі імена українських переможниць, котрі отримали гранти:
- Катерина Супрун, солістка Національного ансамблю солістів «Київська Камерата», на участь в резиденції Usedomer Musikfestival (Німеччина).
- Ніна Хижна, театральна діячка та перформерка, участь в резиденції Berliner Festspiele (Німеччина).
“Фонд – це проект EFA, який присвячений фестивалям та молодим митцям. Він надає артистам сакральний час і простір для дослідження та експериментів з новими ідеями, які, в майбутньому, будуть представлені на європейському рівні”, – каже Ян Брієрс, Президент EFA.
“Сила новаторства та унікального дискурсу молодих митців безперечна. Це унікальне та необхідне явище в Європі. Митці та фестивалі EFFEA стають однією родиною”, – коментує Харіс Пашович, Голова журі EFFEA.
European Festivals Fund for Emerging Artists (EFFEA) – це програма фінансування, яка надає можливість молодим артистам виступати на фестивалях, що відбуваються в різних країнах Європи. EFFEA створена з метою підтримки та популяризації молодих обдарованих артистів у всіх сферах мистецтва. Це може бути музика, театр, танці, цирк, візуальне мистецтво та багато іншого. Учасники програми отримують фінансову підтримку для своєї участі в фестивалях, а також можливість представляти свої творчі роботи перед міжнародною аудиторією. Це відмінна можливість для молодих артистів отримати незабутній досвід та зробити крок до світової слави.
EFFEA є ініціативною European Festivals Association (EFA), діяльність якої відбувається за підтримки програми ЄС “Креативна Європа”.
«Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 20 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.
В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює знання про програму.
Контакти Бюро в Україні:
https://creativeeurope.in.ua
creativeeurope.in.ua@gmail.com
Telegram-канал: https://t.me/creativeeuropeua