Дводенний тренінг для юристів та адвокатів «Комплексна правова підтримка звільнених з полону військовослужбовців та цивільних осіб, які перебували в російській неволі»

Запрошуємо юристів та адвокатів, які безпосередньо працюють зі звільненими військовополоненими та цивільними особами, членами родин зниклих безвісти, взяти участь у дводенному тренінгу «Комплексна правова підтримка звільнених з полону військовослужбовців та цивільних осіб, які перебували в російській неволі».

Захід відбудеться в форматі офлайн в місті Івано-Франківськ.

Дата проведення: 27-28 грудня 2024 р.

Актуальність заходу зумовлена збільшенням кількості жертв конфлікту, які перебуваючи на тимчасово окупованих територіях або на території держави-агресорки, вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Через повномасштабне військове вторгнення росії в Україну щодня збільшується кількість зниклих безвісти українців. Станом на грудень 2024 року зниклими безвісти  вважається більше 50 тисяч громадян. Значна частина з них є військовослужбовцями, які зникли або були захоплені в полон під час виконання бойових завдань. Тому питання правничого захисту таких осіб та їх сімей є особливо актуальним.

Метою заходу є поглиблення знань та розуміння українських юристів та адвокатів, представників державних органів влади та неурядових організацій, які здійснюють представництво потерпілих та членів їхніх родин на національному рівні та з урахуванням викликів воєнного часу. 

Тренінг буде зосереджений на таких темах:

 – аналіз термінології збройного конфлікту;

– кваліфікація конфлікту та її вплив на статус цивільних осіб, які перебувають в російській неволі;

– алгоритм дій для родини, що отримала сповіщення про зникнення безвісти військовослужбовця;

– підстави та порядок набуття правового статусу осіб, які зникли безвісти за особливих обставин;

– взаємодія з державними органами, які здійснюють пошук та обмін військовополонених;

– соціальні гарантії військовополонених та членів їхніх родин: права та пільги, порядок звернення та отримання виплат;

– зміна статусу «зниклий безвісти» на «військовополонений»;

– проходження експертиз для встановлення зв’язку отриманих ушкоджень здоров’я внаслідок перебування у полоні.

Учасники забезпечуються харчуванням, проживанням на період тренінгу. Компенсація проїзду можлива за умови надання квитків на міжміський транспорт (автобус, поїзд плацкарт, купе, 2 клас Інтерсіті).

Реєстрація учасників тренінгу відбувається в електронній формі за посиланням до 20.12.2024 року.

administrator

Related Articles