Ексдиректор державної "Фішинг Компані" може відсудити в України два океанічні рибальські траулери – Держрибагентство

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державне агентство меліорації та рибного господарства та Міністерство аграрної політики та продовольства України 24 листопада захищатиме в Ірпінському міському суді державні інтереси щодо недопущення виведення з держвласності двох українських суден океанічного флоту: "Капітан Русак" та "Професор Михайло Олександров".

Як повідомляється на сайті відомства, колишній керівник української державної компанії Fishing Company S.A, яка володіє цими суднами, Михайло Герман, зловживаючи процесуальними правами, подав 13 однотипних позовів до восьми судових інстанцій Києва та Київської області для блокування роботи цього підприємства.

Як уточнило Держрибагентство, суди Києва відмовили у розгляді відповідних позовних заяв з огляду на відсутність у них правового обґрунтування.

"Водночас Ірпінським міським судом було відкрито провадження у справі та одночасно зупинено дію наказу Держрибагентства про звільнення Германа та, відповідно, заблоковано діяльність компанії. Такі дії можуть призвести до фактичного виведення з державної власності двох великих автономних морозильних траулерів орієнтовною ринковою вартістю понад $10 млн, оскільки Герман, перебуваючи на посаді директора компанії, передав зазначені траулери у фрахт офшорної компанії з невідомими кінцевими бенефіціарами", – уточнило відомство у повідомленні.

Крім того, на ці траулери накладено арешт російською держкомпанією "ВЕБ.РФ", яка намагається заволодіти цими суднами.

"Блокування роботи компанії Германом має прямі загрози втрати Україною двох державних океанічних суден і створює обґрунтований ризик настання незворотних наслідків для компанії, зокрема можливе створення ним надалі непідтверджених та неправомірних витрат, не пов’язаних із господарською діяльністю, а також розпорядження активами компанії всупереч цілям та цілям її створення", – наголосило агентство.

У зв’язку з цим, позиція Держрибагентства та Мінагрополітики залишається незмінною – обстоювання державних інтересів України, оскільки траулери мають ефективно використовуватися на користь держави та громадян, а виведення з держвласності суден рибопромислового флоту є неприпустимим.

"Отже, сьогодні доля двох державних океанічних траулерів України залежить від рішення цього суду", – констатувало Держрибагентство у повідомленні.

Як повідомлялося, екскерівник відомства Артем Ріпенко в травні 2022 року заявив, що Герман у 2021 році одноосібно віддав обидва рибальські судна в десятирічний бербоут-чартер "однієї і тієї ж незрозумілої компанії, створеної саме для укладання таких контрактів".

"Її засновниками є дві офшорки, зі справжнім бенефіціаром яких ще належить розібратися правоохоронцям. Є реальний ризик того, що кораблі можуть "піти", як це вже робилося неодноразово", – уточнив тоді Ріпенко на фейсбук-сторінці.

За його даними, український суд заборонив Держрибагентству вживати заходів щодо зміни та призначення керівника "Фішінг Компані". Проте відомство зробило деякі кроки для зміни статуту та зміни директора компанії та сподівається на подальшу підтримку з боку влади України.

administrator

Related Articles