Експорт с/г продукції автотранспортом з України в Європу зростає завдяки підвищенню попиту – Spike Brokers

Київ. 8 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Загальний експорт сільгосппродукції автомобільним транспортом у напрямку Європи за минулий тиждень мав тенденцію до зростання: з 1 до 6 березня на європейські ринки поставлено 158 тис. тонн, що на 7,4% більше порівняно з аналогічним періодом у лютому-2023 і вдвічі більше, ніж за 1-6 січня 2023 року.

Як повідомила брокерська компанія Spike Brokers (Київ) у телеграм-каналі в середу, автотранспортом до ЄС перевозять переважно зернові, олійні культури та соняшникову олію, здебільшого через прикордонні переходи “Порубне – Сірет”, “Ягодин – Дорогуськ”, “Чоп – Захонь”, “Рава-Руська – Хребенне”, “Краківець – Корчова”.

Spike Brokers уточнила, що за минулий тиждень ставки перевезення сільгосппродукції автотранспортом у напрямку Європи зміцнилися в середньому на EUR5-10/тонна за рахунок підвищення попиту на них в умовах невизначеності перспектив продовження морського “зернового коридору” наприкінці березня. За її даними, актуальні ставки на транспортування авто такі: Львівська обл. – східна Німеччина – EUR75-85/тонна, Львівська обл. – північно-східна Італія – EUR115/тонна, Черкаська обл. – північна Болгарія – EUR90/тонна.

У свою чергу низька активність трейдерів під час закупівлі зерна в портах істотно знизила інтенсивність залізничних відвантажень сільгосппродукції в напрямку портів, унаслідок чого ставки перевезення поступово знижуються. Брокерська компанія прогнозує, що цей тренд із великою ймовірністю збережеться протягом усього березня.

За даними Spike Brokers, актуальні ринкові ставки транспортування залізницею без ПДВ такі: Україна/центр-порт – $35-39/тонна, Україна/центр-кордон Польщі – $64-70/тонна, Україна/захід-порт – $43-50/тонна, Україна/захід-кордон Польщі – $35-45/тонна.

“Ринок фрахту річкою заспокоївся. Попит і пропозиція барж збалансувалися. Ставки в напрямку порту Константа з Ізмаїла можна знайти на рівні 35-40€/т на кукурудзу. Транспортування соняшнику баржами в напрямку порту Сілістра з Ізмаїла торгувалося за ставкою 50-55€/т на березень. Ринок фрахту морем також просідає з огляду на зменшення активності відвантажень з України”, – наголошується в повідомленні Spike Brokers.

При цьому уточнюється, що ринкові ставки транспортування сільгосппродукції Дунаєм становлять для маршруту Ізмаїл (Україна) – Сілістра (Болгарія) – EUR50-55/тонна, а для Ізмаїл-Констанца (Румунія) – EUR35-40/тонна.

Як повідомлялося, “зернову угоду” було укладено в Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, Росії, Туреччини та України відбулося підписання двох документів: зі створення коридору для вивезення зерна та іншої агропродукції з трьох українських портів (“Чорноморськ”, “Одеса” і “Південний”), а також зі зняття бар’єрів на експорт російського продовольства і добрив.

Угоду було укладено на 120 днів і продовжено один раз у листопаді 2022 року до 18 березня 2023 року.

8 березня президент України Володимир Зеленський і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш висловилися за продовження Чорноморської зернової ініціативи після 18 березня, коли термін попередньої домовленості добігає кінця.

Джерело: https://t.me/spike_brokers/814

administrator

Related Articles