Київ. 20 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – НАЕК “Енергоатом” і Holtec International планують створити спільне підприємство для організації в Україні виробничого комплексу та технологічного центру з локалізації обладнання для малих модульних реакторів (ММР) американської компанії.
Згідно з повідомленням НАЕК у телеграмі, на об’єкті буде розміщено інженерно-конструкторський центр, приміщення для зберігання матеріалів і виробництва компонентів, а також навчальні приміщення, зокрема тренажер ММР.
Очікується, що виробництво забезпечить створення тисячі робочих місць для кваліфікованого українського персоналу.
“Упровадження передових технологій та будівництво сучасних виробничих потужностей Holtec в Україні матиме величезне значення для повоєнного відновлення економіки нашої країни. Ця співпраця з Holtec надає Україні можливість стати лідером у сфері глобальної ядерної енергетики”, – наводяться в повідомленні слова президента “Енергоатому” Петра Котіна.
“Вважаємо, що Україна продемонструвала свою здатність побудувати та ввести в експлуатацію потужний ядерний об’єкт, незважаючи на безперервний шквал російських ракет. Тому відновлення України можна починати, не чекаючи закінчення бойових дій”, – зазначив президент і головний виконавчий директор Holtec доктор Кріс Сінгх.
Як повідомлялося, у листопаді 2022 року Україна та США оголосили про проєкт із будівництва в Україні ММР. Крім виробництва електроенергії за допомогою ММР і передових технологій електролізу також заплановане виробництво в країні чистого водню й аміаку.
У квітні 2023 року “Енергоатом” і Holtec уклали угоду про співпрацю в розгортанні ММР, що передбачає будівництво до 20 легководних реакторів SMR-160, з реалізацією першого пілотного проєкту і виходу на мінімальну регульовану потужність реактора і підключення до мережі до березня 2029 року.
Holtec також оголосив про плани організувати в Україні потужності для навчання персоналу, передання необхідних технологій, виробництва і технічного обслуговування обладнання для ММР. “Укренерго” вже рекомендувало 16 майданчиків ТЕС, де вони можуть бути розміщені.
Джерело: https://t.me/energoatom_ua/16168