Енергорегулятор розробить порядок захисту вразливих споживачів е/е з урахуванням умов війни

Київ. 25 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), досягла домовленостей з іншими компетентними державними відомствами щодо розроблення порядку захисту вразливих споживачів електроенергії в Україні з урахуванням дії воєнного стану в країні.

“Досягнуто домовленостей щодо розробки порядку захисту вразливих споживачів електричної енергії з урахуванням умов поточного воєнного стану в країні, а також міжнародних зобов’язань, зокрема Директив ЄС із питань ринку електричної енергії”, – повідомив регулятор на своєму сайті.

Як поінформували у Нацкомісії, 21 квітня 2023 року НКРЕКП під головуванням члена регулятора Олександра Формагея провела нараду щодо посилення захисту вразливих споживачів електричної енергії України в умовах воєнної агресії РФ.

У нараді взяли участь представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства енергетики України, Пенсійного фонду України та учасників ринку електроенергії.

“Учасники домовилися про скоординовані заходи, спрямовані на реалізацію захисту вразливих споживачів електричної енергії відповідно до статті 61 Закону України “Про ринок електричної енергії”, – зазначили у комісії.

Відповідно до цього закону, вразливі споживачі мають право на підтримку для відшкодування витрат на оплату спожитої електроенергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Порядок захисту вразливих споживачів визначає їхні категорії та порядок обліку, заходи з моніторингу та державного контролю за приналежністю до категорії вразливих споживачів, спеціальні заходи їхнього захисту від відключення у певні періоди, спрямовані на задоволення потреб таких споживачів в електроенергії, а також обсяг адресної допомоги.

Постачання електричної енергії вразливим споживачам здійснює постачальник універсальної послуги (ПУП).

administrator

Related Articles