ENTSO-E збільшила на 21,4% дозволену потужність перетину для імпорту е/е до України – "Укренерго"

Київ. 29 березня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Технічна можливість імпорту електроенергії із зони континентальної Європи до України та Молдови збільшилася з 700 до 850 МВт у будь-який час доби, повідомила НЕК “Укренерго”.

Згідно з її повідомленням на фейсбук-сторінці у середу, таке рішення ухвалили оператори системи передання мережі Європи ENTSO-E, проаналізувавши безпечні для енергосистем України та ЄС сценарії комерційних обмінів під час імпорту.

“Можливість імпортувати електроенергію з Європи у періоди дефіциту потужності в українській енергосистемі – важливий чинник енергетичної безпеки нашої країни”, – зазначив голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький, слова якого наведено у повідомленні. Він додав, що в зимові місяці після терористичних атак росіян на енергосистему України імпорт із країн ЄС дозволяв утримувати її збалансованою та зменшував кількість та тривалість обмежень споживання.

Як зазначила єврокомісар із питань енергетики Кадрі Сімсон, слова якої також наведено у повідомленні НЕК, Євросоюз підтверджує тверду підтримку України та демонструватиме солідарність у найближчі місяці, а рішення про збільшення потужності імпорту е/е є очевидним прогресом.

У компанії звернули увагу, що цифри пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів у європейському напрямку не є фінальними.

“ENTSO-E та “Укренерго” продовжують розрахунки максимально можливої пропускної спроможності для комерційних обмінів електроенергією. Найближчим часом пропускну спроможність буде переглянуто як для імпорту, так і експорту”, – запевнили в НЕК.

Як повідомлялося, максимальна пропускна спроможність для експорту електроенергії до Європи залишається на рівні 400 МВт. Експорт е/е з України зупинено з 11 жовтня через обстріл російськими військами енергосистеми.

Обсяг імпорту е/е зі Словаччини 1-28 березня становив 5028 МВт-год, у лютому 136652 МВт-год, у січні – 59573 МВт-год. З Молдови, звідки він почав надходити з 5 лютого, надійшло того місяця 5237 МВт-год, 1-28 березня – 1533 МВт-год (всі показники за розрахунками “Енергореформи”, згідно з даними сайту ENTSO-E).

administrator

Related Articles