Фармкомпанії США оскаржують у суді схему узгодження цін на закупівлю препаратів для Medicare

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська галузева група Pharmaceutical Research and Manufacturers of America, що представляє фармацевтичні компанії, подала позов до влади США, щоб домогтися заборони схеми, що дає змогу уряду країни торгуватися з фармкомпаніями щодо цін закупівлі низки рецептурних препаратів.

Схема є частиною закону Inflation Reduction Act (IRA), ухваленого в США торік, і стосується купівлі ліків для програми Medicare – найбільшого покупця медичних товарів і послуг у США.

У позові, скерованому галузевою групою до окружного суду Техасу, наголошується, що в ухваленій владою схемі йдеться не про переговори, а про “розпорядження держави, замасковане під переговори”. Фармкомпанії вважають програму антиконституційною.

Merck & Co. стала першою компанією, яка спробувала оскаржити державну програму в суді. На початку цього місяця вона подала позов до влади США, в якому заявила, що ухвалена схема порушує одразу дві поправки до Конституції країни та “рівносильна здирництву”. Вона дає змогу державі в односторонньому порядку нав’язувати переважну ціну закупівлі, а процес обговорення є “фікцією”, вважають у Merck.

“Єдиною метою запровадженої схеми є отримання рецептурних препаратів для програми Medicare без сплати справедливої ціни”, – йдеться в позові Merck.

Слідом за Merck аналогічний позов подала Bristol Myers Squibb.

Згідно з прогнозом Kaiser Family Foundation, ухвалена владою США схема дасть змогу державі заощадити майже $100 млрд до 2031 року. Фармкомпанії, однак, попереджають, що таке рішення скоротить їх прибутки і загальмує дослідження для створення нових препаратів.

Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США має оприлюднити список перших десяти препаратів, ціни на які обговорюватимуть, до вересня. Сама схема має почати діяти у 2026 році.

administrator

Related Articles