Федрезерву більше не потрібно підвищувати ставку – нобелівський лауреат з економіки Піссарідес

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Федеральна резервна система США більше не потребує підвищення процентних ставок і може взяти паузу в боротьбі з інфляцією, вважає нобелівський лауреат з економіки Крістофер Піссарідес.

“Жорсткість грошово-кредитної політики повною мірою проявляється з часом, тому, з огляду на те, що інфляція рухається в потрібному напрямку і ставки досить високі, я б просто почекав і подивився, що буде далі”, – сказав Піссарідес в інтерв’ю CNBC.

Раніше цього тижня стало відомо, що інфляція в США в червні сповільнилася до мінімальних за два роки 3%. Федрезерв прагне знизити інфляцію до 2%.

У червні ФРС зберегла ключову ставку на колишньому рівні у 5-5,25%, проте сигналізувала про готовність підвищити її загалом на 50 базисних пунктів до кінця року.

“Інфляція сповільнюється, ринок праці вже не такий вузький – або принаймні не звужується – і я не передбачаю інфляційного тиску в цій сфері, – сказав Піссарідес. – Загалом мені не здається, що в Сполучених Штатах буде потреба в нових підвищеннях ставок. Європа, можливо, трохи відрізняється, але в Штатах – ні”.

Думка нобелівського лауреата відрізняється від думки ринку. Інвестори бачать більш ніж 92%-ву ймовірність підйому ставки на 25 б.п. у липні.

Кіпріот Піссарідес є професором Лондонської школи економіки. У 2010 році він отримав Нобелівську премію з економіки спільно з Пітером Даймондом і Дейлом Мортенсеном за дослідження методів аналізу ринків.

administrator

Related Articles