Фермерське господарство з Харківської області виграло на аукціоні лот на використання 2,3 тис. вагонів-зерновозів – УКАБ

Київ. 14 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фермерське господарство з Дворічанського району (Харківська обл.) виграло право на відправку 2370 вагонів-зерновозів АТ "Укрзалізниця" (УЗ) без прив’язки до дати та місця відправлення вантажів, такої кількості достатньо для перевезення понад 150 тис. тонн зернових або близько 10% усього валового збору в Харківській області.

Як повідомляється на сайті асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), за 12-13 грудня 2022 року "УЗ" реалізувала через аукціони послуги використання 3,5 тис. вагонів-зерновозів, з яких 2,37 тис. (67%) виграло це господарство.

За даними організації, аукціони проводилися за умови відправлення вагонів до 31 грудня 2022 року з будь-якої станції в Україні та без фіксації дати подання вагона. Такий тип лотів Центр транспортної логістики (ЦТЛ, філія УЗ) почав виставляти на аукціонах з 8 грудня цього року після невдалих торгів напередодні. Після підняття у грудні ставки на зерновози "УЗ" на 53% та збільшення часу на доставку, ЦТЛ намагається забезпечити затребуваність вагонів за підвищеними ставками через додаткові преференції, заявив УКАБ.

"Фактично це квиток для перевезення зерна з відкритою датою та будь-яким маршрутом – без прив’язки до станції відправлення та призначення. Можливо, підприємство дійсно має намір вивезти такий значний обсяг зерна із прифронтової території. А може, за цим стоять інші мотиви – наприклад, спекуляції або спроба блокування частини парку зерновозів «Укрзалізниці»", – цитує асоціація свого гендиректора Романа Сластьона.

Як повідомлялося, заступник директора департаменту комерційної роботи "УЗ" Валерій Ткачов наприкінці листопада 2022 року заявив, що середня ставка на право користування вагонами-зерновозами компанії за результатами останніх аукціонів коливалася в межах 5 тис. грн/добу, тому зростання стартової ставки до 4, 3 тис. грн/добу з 2,2 тис. грн/добу не є фактичним підвищенням вартості вагона, а відповідає динаміці зміни його ринкової вартості за нинішніх умов.

Він також порадив аграріям звернути увагу на вартість послуг інших учасників експортного логістичного ланцюжка: власників приватного парку вагонів, експедиторів, власників перевантажувальних терміналів на кордоні, іноземних перевізників, а також портових терміналів Польщі та Румунії.

administrator

Related Articles