Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ВР ухвалити в цілому законопроєкт №9296-д про фінмоніторинг PEP (політично значущих осіб, Politically Exposed Persons, РЕР) у редакції, що посилює вимоги до такого моніторингу лише з моменту вступу України до ЄС, повідомив голова комітету Данило Гетманцев у телеграм-каналі.
“На жаль, комітет підтримав законопроєкт про РЕР у редакції, що набуває чинності з моменту вступу України до ЄС, тобто в редакції, що не дасть нам розпочати перемовини про членство. За відповідну правку не голосував. Вважаю це рішення помилковим і таким, що підлягає перегляду”, – написав він у телеграм-каналі в п’ятницю.
“Сьогодні на комітеті прийняли редакцію закону про політично значущих осіб, яка не відповідає вимогам наших партнерів з ЄС. Це неприйнятно для нас, буду ініціювати повторне засідання комітету для перегляду редакції законопроєкту до другого читання”, – заявив також у телеграм-каналі голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.
Гетманцев повідомив, що вже повторно скликає комітет для розгляду цього законопроєкту в понеділок. Він додав, що переконаний, що комітет має показати всій Верховній Раді приклад переваги інтересів країни над власними.
Як повідомлялося, 4 вересня фінкомітет уже рекомендував ВР прийняти за основу законопроєкт №9269-д, який відновлює скасований торік довічний статус PEP, але запроваджує ризик-орієнтований підхід під час фінмоніторингу таких осіб. Ухвалення цього закону є важливим структурним маяком програми співпраці з МВФ.
Гетманцев 6 вересня заявив, що розгляд у першому читанні законопроєкту №9269-д відтерміновується через брак достатньої кількості голосів на його підтримку, проте 21 вересня його ухвалили в першому читанні 260 голосами.
Джерело: https://t.me/getmantsevdanil/5521
https://t.me/David_Arakhamia/316