Київ. 16 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) агрохолдингу “Кернел” в іноземній і національній валюті на рівні “CC”, ідеться в повідомленні агентства на його сайті.
“Це підтвердження відображає наше припущення про те, що чинні винятки з терміном погашення наприкінці червня 2023 року, які дають змогу компанії відтермінувати погашення своїх банківських кредитів, буде продовжено”, – зазначило Fitch.
Агентство додало, що це припущення означає, що компанія зберігає свою ліквідність на достатньому рівні, щоб продовжувати свою діяльність й обслуговувати борг, не вступаючи в події, подібні до дефолту.
Водночас нездатність отримати згоду кредиторів на відстрочення платежів до 30 червня 2023 року, ймовірно, призведе до зниження рейтингу, зазначило Fitch.
В інформації зазначено, що “Кернел”, як і раніше, зазнає труднощів через складне операційне середовище після вторгнення Росії в Україну, що призвело до серйозних перебоїв у його експортній діяльності. Компанія продовжує працювати з відносно хорошими результатами: EBITDA, за оцінкою Fitch, перевищить $400 млн у фінансовому році, що закінчився в червні 2023 року (23 ФР). Однак є значна невизначеність щодо подальших змін умов роботи, які можуть вплинути на обсяги врожаю в Україні та доступ до експортного коридору зерна, що створює значні ризики зниження прибутковості у 2024 фінансовому році.
“Ліквідність підтримується сильним залишком грошових коштів на кінець березня 2023 року, але він може швидко погіршитися, якщо відмову не буде надано, враховуючи обмежений доступ до ринків капіталу для українських корпорацій”, – констатує Fitch.
Агентство нагадало, що 2022 року “Кернел” підписав із кредиторами угоду про відтермінування погашення двосторонніх кредитів до червня 2023 року. За даними Fitch, наразі агрохолдинг запросив і веде переговори щодо продовження цієї відстрочки. Водночас “Кернел” досі обслуговує відсоткові платежі та часткові погашення на основі механізму вивільнення грошових коштів за всім пулом свого непогашеного корпоративного боргу.
Відстрочка переважно стосується основного забезпеченого банківського боргу “Кернела”, який становить 60% його загальних фінансових зобов’язань. Позикові кошти включають запозичення за передекспортними кредитами, закладеними під сировинні товари, а також інші двосторонні забезпечені та незабезпечені кредити. Погашення більшості кредитів залежить від надходжень від експорту, який було обмежено.
“Ми вважаємо високим ризик рефінансування облігацій “Кернела” на суму $300 млн з терміном погашення в жовтні 2024 року”, – додало агентство, відзначаючи пов’язані з війною ризики обмеження доступу “Кернела” до ринків капіталу до моменту погашення облігацій.
За оцінками Fitch, доступний залишок грошових коштів компанії в розмірі $881 млн станом на березень 2023 року ($679 млн на грудень 2022 року) і очікуваний скромний вільний грошовий потік (FCF) у 2023 році дадуть їй змогу погасити облігації. Однак це значно виснажить вільні кошти, необхідні для фінансування оборотного капіталу.
Ключовими припущеннями прогнозу є зменшення виручки на 47% та 36% у 2023 та 2024 роках через скорочення обсягів експорту і передбачуваного зниження цін на м’які товари. Водночас маржа EBITDA знизиться до 8% у 2024 році з 16,4% у 2023 році.
Fitch також допускає капітальні витрати $100 млн у 2023 році та $170 млн у 2024 році, приплив грошових коштів – відповідно $100 млн та $90 млн від продажу агрокомпаній і відсутність дивідендів.
За дев’ять місяців 2023 ФР (липень 2022 – березень 2023 року) “Кернел” збільшив чистий прибуток порівняно з аналогічним періодом минулого року на 36% – до $437 млн за падіння виручки на 45% – до $2,715 млрд.