Fitch підтвердив рейтинг "Метінвесту" на рівні "CCC", вказавши на стійкість компанії за рахунок зарубіжних активів

Київ. 18 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валютах і пріоритетний незабезпечений рейтинг гірничо-металургійної групи “Метінвест” на рівні на рівні “ССС”, рейтинг відновлення – “RR4”.

Згідно з пресрелізом, агентство також знизило національний довгостроковий рейтинг “Метінвесту” з “AA+(ukr)” до “BBB(ukr)” і національний короткостроковий рейтинг з F1+(ukr) до F3(ukr). Прогноз за національним довгостроковим рейтингом – “Стабільний”.

При цьому наголошується, що РДЕ “CCC” відображає підвищений операційний ризик “Метінвесту” після вторгнення Росії в Україну, включно з окупацією або пошкодженням деяких її активів, а також серйозними логістичними обмеженнями. За оцінками Fitch, близько 30% EBITDA групи у 2022 році було згенеровано міжнародними активами.

Рейтинги також відображають достатнє фінансування групи в 2023-2024 рр., цьому сприяє генерування грошових потоків за рахунок міжнародної бази активів і операцій в Україні, відсутність істотних боргових зобов’язань із терміном погашення до червня 2025 року та наявну грошову позицію.

Зниження національного довгострокового рейтингу “Метінвесту” відображає невизначеність, що зберігається, щодо вторгнення Росії та його впливу на діяльність і ліквідність компанії порівняно з іншими українськими компаніями, констатує Fitch.

Серед ключових рейтингових чинників агентство зазначає, що показники можна порівняти з 2019-2020рр.: діяльність “Метінвесту” сильно постраждала від російського вторгнення. Його виробничі потужності в Україні, розташовані в Маріуполі та Авдіївці (на частку яких, за оцінками Fitch, припадало близько третини EBITDA у 2021 р.), наразі пошкоджено або вони не працюють. Інші активи в Україні, зокрема Kamet Steel, залізна руда і коксівне вугілля, продовжують функціонувати, але більшість із них недовикористовуються.

Проте група повідомила про результати за 2022 рік, які загалом відповідають результатам за 2019-2020 рр.: скоригована Fitch EBITDA становила близько $1,4 млрд, а вільний грошовий потік до виплати дивідендів (FCF) – близько $750 млн.

“Ми прогнозуємо EBITDA в розмірі близько $920 млн і понад $200 млн FCF у 2023 році”, – йдеться в огляді.

Також вказується на невизначеність грошових потоків у короткостроковій перспективі: поточні події в Україні призвели до невизначеності щодо грошових потоків “Метінвесту”. Проте, за оцінками Fitch, група буде в змозі генерувати позитивний вільний грошовий потік до дивідендів у 2023 р., за умови значного поліпшення використання і нормалізації електропостачання. Скорочення капіталовкладень і грошових потоків у міжнародних активах підтримає обмежені внутрішні операції та допоможе пом’якшити вплив зниження цін на сталь, залізну руду і металургійне вугілля.

Довгострокові прогнози руху грошових коштів “Метінвесту” також невизначені на даному етапі, з огляду на незрозумілість тривалості війни з Росією.

Агентство вказує також на обмежений доступ до портів, тоді як раніше близькість до портів Чорного та Азовського морів традиційно давала змогу “Метінвесту” отримувати вигоду від експорту дешевшої сталі й залізної руди та логістики імпорту вугілля морем, але тепер його доступ до портів обмежений. Наразі компанії доводиться переважно покладатися на експорт залізницею через Західну Україну або на баржах, які можуть бути вузькими місцями в логістиці, що призводить до нестабільності використання і грошових потоків.

Загалом рейтинг “ССС” відображає підвищені операційні та фінансові ризики “Метінвесту”. При цьому бізнес-профіль “Метінвесту” виграє від виробничих активів за межами України, що підтримує його вищий рейтинг, ніж “CCC-” Interpipe Holdings plc, оскільки останній має активи, сконцентровані в Україні.

Прогноз Fitch за цінами на залізну руду: $105 за тонну в 2023 р., $85 за тонну в 2024 році, $75 за тонну в 2025 році і $70 за тонну в 2026 році. Щодо вугілля: $220 за тонну 2023 року, $150 за тонну 2024 року, $150 за тонну 2025 року і $140 за тонну 2026 року.

Обсяги виробництва в Україні загалом становитимуть близько 50% довоєнного рівня у 2023 р. з помірним відновленням у 2024-2026 рр., вважає Fitch. Капвкладення в середньому очікуються в розмірі близько $350 млн на рік у 2023-2026 рр.

Виплата дивідендів до 2026 року не передбачається.

Fitch вказує на поліпшення фінситуації в компанії в разі деескалації військових операцій Росії в Україні, що дає змогу знову відкрити логістичні маршрути і знизити операційні ризики.

“Залишок грошових коштів “Метінвесту” на кінець 2022 р. ($349 млн) і прогнозований Fitch позитивний вільний грошовий потік були достатніми для погашення боргу в 2023 р. ($1 млн).

administrator

Related Articles