ФРС підніме базову ставку на 25 б.п., обговорить можливість паузи в циклі посилення – прогноз

Вашингтон. 2 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Федеральна резервна система (ФРС), ймовірно, підніме базову процентну ставку на 25 базисних пунктів (б.п.) за підсумками дводенного засідання, що стартувало у вівторок.

Зважаючи на котирування ф’ючерсів на рівень ставки, ймовірність її підвищення на 25 б.п. у середу ринок оцінює майже на 100%, зазначає Market Watch.

Таким чином, ставку буде збільшено за підсумками десятого засідання поспіль. Її рівень досягне максимальних за 16 років 5-5,25% річних.

Цикл посилення політики ФРС, розпочатий у березні минулого року, допоміг знизити інфляційний тиск у США, проте темпи зростання споживчих цін, як і раніше, значно перевищують 2% цільовий показник американського ЦБ. Інфляція у Штатах у березні становила 5% у річному вираженні, сповільнившись до мінімуму з травня 2021 року.

Водночас економічне зростання у США у першому кварталі сповільнилося до 1,1% у перерахунку на річні темпи порівняно з 2,6% у четвертому кварталі.

Ключовий показник стану американської економіки – дані щодо ринку праці за минулий місяць – будуть оприлюднені у п’ятницю, вже після засідання ФРС. Консенсус-прогноз аналітиків, який наводить Trading Economics, передбачає збільшення кількості робочих місць у квітні на 180 тис. та підвищення безробіття до 3,6% з 3,5%.

Федрезерву необхідно вирішити питання про те, чи було посилення грошово-кредитної політики достатнім для досягнення цілей інфляції, і чи можна зробити паузу, пише The Wall Street Journal.

“На сьогодні ми набагато ближче до кінця циклу посилення політики, ніж до його початку”, – заявила наприкінці квітня президент Федерального резервного банку (ФРБ) Клівленда Лоретта Местер.

Згідно з медіанним прогнозом керівників ФРС, опублікованим за підсумками березневого засідання, до кінця 2023 року ставка становитиме близько 5,1%, до кінця наступного року – 4,3%, до кінця 2025 року – 3,1%.

Трейдери, однак, очікують на зниження ставки до 4,7% до грудня поточного року, свідчать дані CME Group.

Як очікується, керівники Федрезерву залишать собі простір для маневру щодо подальших дій, що буде відображено як у заяві за підсумками засідання, так і в коментарях голови ФРС Джерома Пауелла, пише WSJ.

“Немає сумнівів, що американський ЦБ має утримувати жорстку політику, оскільки інфляція залишається досить високою, – зазначає Карен Дінан, ексспівробітник вищої ланки ФРС. – Однак, на мою думку, є переконливі докази на користь того, що ми близькі до пікового рівня ставки”.

“Федрезерв навряд чи зв’язуватиме собі руки і конкретно позначатиме, до чого все рухається”, – наводить слова експерта газета Financial Times.

Серед факторів, які можуть вплинути на подальшу політику ФРС, аналітики називають ситуацію у банківському секторі США, а також проблему ліміту держборгу.

Американський Мінфін може вичерпати доступні йому ресурси вже до 1 червня, якщо Конгрес не підвищить межі держборгу, заявила в понеділок міністр фінансів США Джанет Єллен.

Підсумки засідання ФРС будуть оприлюднені у середу о 21.00 кв. Пресконференція Пауелла розпочнеться о 21:30 за київським часом.

administrator

Related Articles