Генсек НАТО: Союзники надали Україні рекомендації щодо пріоритетних реформ

Київ. 29 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за результатами першого засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ повідомив, що союзники надали Україні рекомендації щодо пріоритетних реформ.

“Ми також обговорили шлях України до членства в НАТО. Союзники домовилися, що Україна стане членом НАТО. Наразі ми надали рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні, включно з боротьбою з корупцією, зміцненням верховенства права й підтримкою прав людини і прав меншин. Україна ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше”, – сказав Столтенберг.

Генсек додав, що НАТО і далі підтримуватиме українців на шляху до членства й підтримуватиме боротьбу України за свободу.

“Зараз ми трансформуємо комплексний пакет допомоги НАТО в багаторічну програму, допомагаючи Україні перейти від радянської епохи до епохи НАТО. Це включає обладнання й стандарти НАТО, а також сумісність сил із нашими”, – зазначив він.

Згідно з оприлюдненою на сайті Альянсу заявою Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ за результатами першого засідання, міністри підбили підсумки реалізації розширеного пакета політичної та практичної підтримки України, узгодженого на Вільнюському саміті, а також схвалили підструктуру Ради та “амбітну програму роботи на 2024 рік”.

“У цьому контексті НАТО та Україна вже працюють й ухвалюють рішення разом, на рівних, з широкого кола питань, включно з оперативною сумісністю, енергетичною безпекою, інноваціями, кіберзахистом і стійкістю. Ми і далі розвиватимемо ці напрями роботи”, – йдеться в заяві.

Також зазначено, що союзники розробляють дорожню карту переходу України до повної оперативної сумісності з НАТО.

“Ми також розробляємо нові проєкти з гуманітарного розмінування, медичної реабілітації поранених українських солдатів й оборонно-промислового потенціалу України на основі огляду стратегічних оборонних закупівель”, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що Україна підтвердила свою відданість продовженню демократичних реформ і реформ у сфері безпеки. “Союзники надали Україні рекомендації щодо пріоритетних реформ. Рада Україна-НАТО вітає подання Україною адаптованої річної національної програми на 2024 рік і сподівається на її реалізацію. Міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес за допомогою адаптованої щорічної національної програми”, – зазначено в заяві.

administrator

Related Articles