Голову Вовчанського райсуду, що втекла з окупантами, судитимуть заочно, їй загрожує довічне – прокуратура

(оновлена новина від 9:58, змінено заголовок)

Харків. 7 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прокуратура завершила спеціальне розслідування щодо голови Вовчанського районного суду Харківської області Ірини Уханьової, підозрюваної в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).

"Обвинувачену судитимуть заочно в Чутівському районному суді Полтавської області", – повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури.

За даними досудового слідства, підозрювана добровільно пішла на співпрацю із російськими загарбниками, які окупували Вовчанськ. Завдяки її сприянню було утворено незаконний судовий орган – окупаційний "Волчанский районный суд Харьковской области", в якому підозрювана стала головою. Вона провела збори працівників суду, на яких агітувала працювати на окупантів.

Зловмисниця також повідомила, що пройде курси підвищення кваліфікації суддів безпосередньо на території РФ, а після повернення особисто прийматиме іспит від кожного працівника на знання російського законодавства. Підозрювана заявила, що для роботи в суді під її головуванням потрібен паспорт громадянина РФ, і закликала підлеглих якнайшвидше його отримати. Вона організувала в приміщенні суду пункт приймання документів для отримання російських паспортів.

На початку вересня 2022 року підозрювана склала штатний розпис і список працівників незаконного судового органу та надіслала всі документи двом псевдоочільникам – "главе ВГА Харьковской области" та "главе ВГА Волчанского района Харьковской области".

Після деокупації Вовчанська підозрювана разом із російськими військовими втекла на територію РФ.

Санкція статті, яку їй інкримінують, передбачає до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Це вже друга справа у зв’язку з діями Уханьової під час окупації, скерована до суду. Першу, також за фактом держзради, вчиненої в умовах воєнного стану, було скеровано до Київського райсуду Полтави у вересні 2021 року.

До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Уханьова також потрапляла в поле зору правоохоронних органів. У червні 2020 року Державне бюро розслідувань оголосило Уханьовій підозру в завідомо неправосудному судовому рішенні, винесеному в особистих інтересах, яке спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України). Йшлося про дії судді в листопаді 2016 року, коли вона безпідставно заборонила правозахиснику Максиму Корнієнку знімати процес на відео. Не ухваливши якогось мотивованого судового рішення, Уханьова дала вказівку черговому наряду поліції вивести Корнієнка із зали засідань.

У грудні 2020 року обвинувальний акт стосовно Уханьової було скеровано до суду. Проте їй вдалося уникнути відповідальності у зв’язку з декриміналізацією цієї статті КК України.

administrator

Related Articles