Київ. 14 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд Індії пізно ввечері в п’ятницю видав указ про заборону експорту пшениці з країни для забезпечення продовольчої безпеки і для допомоги сусіднім і нужденним державам, повідомляє Times of India з посиланням на текст документа.
Як зазначається, експорт пшениці буде дозволено тільки щодо "поставок, за якими було видано безвідкличний акредитив".
"Експорт також буде дозволений на підставі дозволу, наданого урядом Індії іншим країнам для задоволення їх потреб у продовольчій безпеці і на підставі запиту їхніх урядів", – йдеться в документі.
Як повідомляють індійські ЗМІ, заборона запроваджена у зв’язку з тим, що побоювання з виробництва пшениці виявилися нижчими, ніж навіть переглянуті оцінки в 105 млн тонн. Індія втратила частину врожаю через сильну спеку в березні. Уряд також змушений реагувати на інфляцію, яка в квітні зросла до 7,79%.
Побоювання у зв’язку з можливим дефіцитом пшениці виникли також на тлі агресії РФ проти України. Як повідомлялося, посівна в Україні відстає від минулорічної на 20-30%. Крім того, країна стикається з логістичними проблемами.
За прогнозом Мінсільгоспу США, в 2021/2022 сільгоспроці (закінчується в червні 2022 року) Індія збере 109,59 млн тонн зерна, експорт становитиме 8,15 млн тонн (згідно з квітневим звітом). Прогноз на новий 2022/2023 сільгоспрік, оприлюднений у травні, виявився нижчим – 108,5 млн тонн, оцінка експорту трохи вища – 8,5 млн тонн.
Раніше уряд Індії оголосив про свої плани щодо збільшення експорту до рекордних 10 млн тонн.
За деякими даними, Індія уклала експортних контрактів не менше ніж на 5 млн тонн, тоді як багато світових трейдерів, консолідували значний обсяг пшениці всередині країни шляхом прямих закупівель у фермерів.