Інвестори вкладають кошти в акції та бонди emerging markets близькими до рекордних темпами – IIF

Нью Йорк. 27 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Інтерес інвесторів до ринків країн, що розвиваються, різко збільшився на тлі уповільнення глобальної інфляції, а також поліпшення перспектив китайської економіки слідом за зняттям карантинних обмежень.

За даними Інституту міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF) щодо 21 країни, чистий приплив коштів на ринки акцій та облігацій emerging markets цього тижня щодня становив близько $1,1 млрд. Темпи припливу коштів закордонних інвесторів на ці ринки поступаються лише показникам кінця 2020 року та початку 2021 року, які були рекордними за останні два десятиліття, пише газета Financial Times.

Дані говорять про серйозну зміну настрою інвесторів порівняно з 2022 роком, коли emerging markets показали слабкі результати. Сигнали уповільнення інфляції дозволяють експертам розраховувати на те, що найбільші світові ЦБ, включно з Федеральною резервною системою (ФРС), незабаром припинять підвищення відсоткових ставок, що стане полегшенням для ринків, що розвиваються.

Аналітик JPMorgan Джахангір Азіз убачає великий потенціал для подальшого збільшення припливу коштів інвесторів на emerging markets, зазначаючи, що ключові фактори невизначеності, що чинили тиск на них, усунуті.

Серед таких факторів – ризик рецесії США, а також політика нульової толерантності до COVID-19 у Китаї, від якої Пекін відмовився минулого місяця.

На частку Китаю припадає $800 млн із загального показника середньоденного чистого припливу коштів інвесторів в акції та облігації emerging markets цього тижня, свідчать дані IIF. Інші ринки, що розвиваються, також виграють від зміни політики влади КНР щодо боротьби з коронавірусом.

JPMorgan очікує, що темпи економічного підйому emerging markets у 2023 році перевищать зростання розвинених економік на 1,4 відсоткового пункту. У другому півріччі 2022 року різниці між ними практично не було, зазначає FT.

Індекс MSCI Emerging Markets збільшився майже на 25% з мінімуму, зафіксованого наприкінці жовтня, що говорить про "бичачий" тренд на ринку.

Деякі експерти, однак, вважають, що темпи припливу коштів інвесторів на фінансові ринки країн навряд чи збережуться на поточному рівні.

"У першому та другому кварталах 2023 року ми побачимо підйом у Китаї, в цьому немає сумнівів, – каже портфельний управляючий з emerging markets Fidelity International Пол Грір. – Однак цей фактор переважно вже закладений у ринки. Можливо, ми вже бачили левову частку ралі у поточному циклі".

За словами експерта, різкий приплив коштів на початку цього року пов’язаний з тим, що інвестори повертаються в активи країн, що розвиваються, після різкого скорочення вкладень у перші три квартали минулого року.

administrator

Related Articles