Ірпінь, Буча та Гостомель за рік здійснили 450 закупівель для відновлення на суму 880 млн грн – дослідження

Київ. 20 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ірпінь, Буча та Гостомель звітували про проведення 450 закупівель послуг із відновлювальних робіт на загальну суму 880 млн грн протягом року після деокупації, випливає з дослідження Transparency International Ukraine (TI Ukraine).

Згідно з ним, 98% закупівель для відновлення трьох населених пунктів провели безпосередньо.

“Частини закупівель за бюджетні кошти може не бути в ProZorro, якщо їх провели до кінця червня 2022 року. Тоді звітувати було необов’язково – внести інформацію про них до системи можна вже після воєнного стану. З тих закупівель, які бачимо зараз, лише вісім провели за допомогою аукціонів ProZorro. При цьому лише на два з них прийшло більше одного учасника”, – наголошується у повідомленні.

За даними дослідження, для відновлення Ірпеня на 1 квітня 2023 року проведено 214 закупівель, про які прозвітували в ProZorro, на загальну суму 405 млн грн. Найдорожчий контракт уклали безпосередньо з ТОВ “Промін Буд Сервіс” на суму 20 млн грн для ремонту навчального центру Державного податкового університету.

Серед найбільших підрядників Ірпеня за сумою договорів – ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” (35 договорів на 88,5 млн грн), ТОВ “703 Металообробний завод котельного обладнання” (16 договорів на 78,4 млн грн), ПП ” Євробуд” (32 договори на 23,5 млн грн).

Для відновлення Бучі було проведено 79 закупівель на суму 390 млн грн, зазначає TI Ukraine. Найбільшими за сумою контрактів підрядниками стали ТОВ “Нідком” (36 договорів на 137,6 млн грн), ФОП Цибульський Сергій Григорович (12 договорів на 107,9 млн грн), ТОВ “Будівельна інвестиційна група “Атлант” (два договори на 54 млн грн).

Гостомель провів для відновлення 165 закупівель на суму 84 млн грн. Найбільше контрактів влада уклала з ТОВ “ІБК Енерготехбуд” – 35 договорів на суму 30,5 млн грн на ремонт житлових будівель. Крім того, 30 контрактів на 11,5 млн грн було укладено з ТОВ “Нові технології”.

“Про більшість витрат і проєктів (зокрема за донорські кошти та пожертвування) часто невідомі ні виконавці робіт, ні їхня вартість. Що виразно створює високі ризики можливих зловживань. Щоб процес відновлення вселяв довіру, необхідно забезпечити максимально відкриті та прозорі процедури визначення потреб, їхньої пріоритезації, вибору виробників робіт та звітності”, – резюмував проєктний менеджер TI Ukraine Володимир Даценко.

administrator

Related Articles