Скриня та фотосальон, ретро-пікнік і старосвітські музики, інтерактивна комора та старовинні страви Богуславщини, майстер-класи і ярмарок добра! Богуславський волонтерський штаб разом з ГО «Навколо Нас. UA» розпочинають осінь історико-культурним благодійним заходом — «Портал крізь століття: Старосвітський Богуслав» і запрошують вас приєднатися!
Це справжнісінька подорож у часі! Ви зайдете в портал і перенесетеся у Богуслав XIX століття, коли в місті проживали українці, євреї та поляки! Познайомитеся з народними ремеслами, знаменитим Богуславським ярмарком, звичаями і традиціями, місцевою кухнею, співами, вбранням.
«Портал крізь століття: Старосвітський Богуслав» згуртував небайдужих людей, спраглих до справжньої української історії та культури, а також фінансово підтримує наших захисників!
Дуже хочемо розповісти детальніше про розмаїття дивовижних локацій нашого заходу. Тож, розпочнімо! На вас очікує:
- «Скриня» — тут ви зможете побачити і поміряти українські старовинні однострої, заплести коси та пов’язати хустку так, як колись це робили наші прабабусі. Створіть свій старосвітський образ і зробіть світлини в старовинному фотосальоні.
- Ретро-пікнік із тематичною фотозоною. Відчуйте атмосферу міста Богуслава XIX століття на історичному пікніку та елегантній фотозоні.
- «Комора» — старовинні речі побуту. Дізнайтесь, чим і як користувались наші предки у своєму господарстві і спробуйте впоратись зі знаряддями праці наших бабусь.
- Дитячий майданчик — ігри, розваги, квести, фотозони, пізнавально-розважальна програма для маленьких гостей.
- «Гімназія. Розкажемо і покажемо, як навчалися учні 100 років тому, чим писали, що читали, за якими партами сиділи.
- Старосвітські музичні інструменти. Спробуйте зіграти і почути, як звучать ліра, кобза, старосвітська бандура, послухайте троїстих музик.
- Богуславський Ярмарок відомий вже понад 400 років. Колись у Богуславі відбувалися великі торговиці, що збирали понад 10 тисяч люду. На локації Богуславського ярмарку місцеві народні майстри представлять свої унікальні вироби й поділяться секретами майстерності на майстер-класах. Серед них — ткацтво, соломоплетіння, виготовлення ляльки-мотанки, бісероплетіння, дибинецький розпис, розпис на пряниках. Дізнайтеся більше про народне мистецтво Богуславщини і створіть на майстер-класах свій власний сувенір.
- Ну і який же Богуславський ярмарок без Бублейниці? Хто це — приходьте і дізнаєтесь.
- Гастро-зона «Шинок» зі смачними наїдками та напоями. Скуштуйте традиційні страви Богуславщини, що були віднайдені в краєзнавчих експедиціях та по кулінарних зошитах наших бабусь. Смачний куліш за старовинними козацьким рецептами, майтер-клас із приготування «Польської риби по-єврейськи» та аукціон «За рибу гроші».
- Сцена. Благодійний концерт з артистами і гуртами (про них ми вам розповімо детальніше трішки згодом). У програмі сцени — мультикультурний старосвітський Богуслав — український, єврейський, польський.
- Локація єврейської культури. У Богуславі XIX століття жила велика єврейська громада. Тож на цій локації можна буде більше дізнатися про єврейську національну культуру, традиції, одяг, побут.
- Локація польської культури. Костел Святого Владислава був осередком культурного та релігійного життя великої польської громади Богуслава. Тож ця локація розповість про національні польські традиції й культуру.
- А також фотозони, екскурсії локаціями заходу, квести, виставки, колоритна атмосфера.
Переконані, що під час заходу «Портал крізь століття: старосвітський Богуслав» кожен знайде для себе щось своє серед найрізноманітніших локацій та активностей! Ми ще будемо розповідати про них трішки детальніше, а поки плануйте собі «Портал» у своїх календарях: що будете робити 9 вересня, ви вже точно знаєте!
Коли: субота, 9 вересня, 12:00-19:00.
Де: острів «Казка», м. Богуслав, Київська область.
Подія у facebook.
Організатори благодійного заходу: ГО «Богуславський волонтерський штаб. Разом» і ГО «Навколо Нас. UA» у співпраці з Музеєм історії Богуславщини.
Інформаційний партнер — радіостанція «Богуслав-FM».
Для афіші використано фото з архіву Музею історії Богуславщини і приватної колекції В.В. Кирилюка, м. Київ.
Слава Україні! Разом до Перемоги!