Київ. 18 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів 15 листопада вніс низку уточнень до порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, вирощування ягід та виноградарства, зокрема визначено умови надання грантів на будівництво модульних теплиць.
Відповідну постанову №1283 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. №738", уряд ухвалив на засіданні у вівторок.
Згідно з розміщеним на сайті Кабміну документом, гранти надаються на будівництво модульних теплиць площею не менше 0,4 га і не більше 2,4 га відповідно до типового проєкту та кількості створюваних нових робочих місць не менше 14 на 1 га площі теплиці, а також на придбання засобів виробництва (посадкового матеріалу, насіння, технологічного обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію модульної теплиці з урахуванням максимального розміру гранту:
При цьому встановлено граничні розміри гранту залежно від площі модульної теплиці: для споруд площею 0,4-0,6 га він не повинен перевищувати 2 млн грн, для споруд площею 0,8-1,2 га – 3,5 млн грн, для 1,6-2,4 га – 7 млн грн.
Відтепер до заяви на отримання гранту обов’язково додається сканована копія проєкту будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією (відповідно до типового проєкту), підписана особою, що його розробила.
Крім цього, за підсумками проєкту будівництва модульної теплиці, одержувач зобов’язується створити не менше 14 нових робочих місць на 1 га модульних теплиць.
Відповідно до постанови, у порядку надання грантів для садівництва передбачається, що до заяви обов’язково додається сканована копія проєкту висадки насаджень, підписана особою, що його розробила. Заяви, подані без цієї копії, не розглядаються.
Як повідомлялося, уряд України у червні 2022 року почав впроваджувати новий проєкт грантової безповоротної підтримки нових бізнесів "еРабота", до якого належать також гранти для створення або розвитку садівництва, вирощування ягід та виноградарства.
Гранти на розвиток теплиць дозволяють аграріям залучити до 7 млн грн фінансування, під закладку садів – до 10 млн грн. На закладку 1 га саду буде надано до 400 тис. грн., що відповідає приблизно 70% середньої вартості їхньої висадки.
Одержувачами безповоротних мікрогрантів для розвитку або створення нових об’єктів садівництва, вирощування ягід, виноградарства та тепличного господарства можуть бути приватні підприємці, аграрні компанії та фермерські господарства, які мають у власності або оренді землю на строк не менше 25 років.