Кількість абонентів мобільного зв'язку, які скористалися послугою переходу до іншого оператора зі збереженням номера, зростає

Київ. 24 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА Кількість абонентів мобільного зв’язку, які скористалися послугою MNP, що дає змогу перейти на обслуговування до іншого оператора зі збереженням мобільного номера, продовжує зростати: за період її дії (з 1 травня 2019 року до 30 червня 2023 року) перенесено 324,88 тис. номерів, тоді як із 1 травня до 31 березня 2023 року послугою скористалися 288 тис. абонентів.

“За період надання операторами послуги перенесення номерів на мережах мобільного зв’язку (MNP) від абонентів надійшло 583,4 тис. запитів, за якими з травня 2019 року до 30 червня 2023 року перенесено 324,88 тис. номерів, тобто 56% абонентів виконали перехід від одного оператора до іншого”, – ідеться в повідомленні на сайті “Українського державного центру радіочастот” (УДЦР).

Зазначається, що аналіз статистики загальної кількості звернень користувачів до операторів для надання послуги перенесення номера показує динаміку зростання до кінця 2023 року, оскільки цифра за перше півріччя наблизилася до загальної цифри за 2021 рік.

У 2021 році було зафіксовано 127,34 тис. звернень до операторів, за якими було перенесено 76,4 тис. номерів. У 2022 році від абонентів зв’язку надійшло 116,89 тис. звернень, за якими оператори виконали 59,06 тис. перенесень, що становить 51% від звернень. У січні-червні 2023 року кількість звернень становила 119,84 тис., за якими було перенесено 72,51 тис. номерів, повідомив УДЦР.

Водночас констатовано, що відсоток виконання запиту абонентів на перенесення номера зростає щорічно: у 2021 році – 60%, у 2022-му – 50,5%, у 2023-му – 60,5%.

Зазначається, що значний відсоток звернень споживачів мобільні оператори відхиляють із простих і зрозумілих причин. У 85% випадків відмови пов’язані з питаннями коректності інформації, наданої абонентом.

За час дії послуги перенесення номера, згідно з даними УДЦР, 34% звернень надійшло від абонентів, номер яких був відсутній у мережі донора, 30% – від тих, номер яких належав іншому абоненту, 2% – з неактивних номерів, 1% – номери належать різним особам. Крім того, 7% абонентів, які надіслали звернення, не визначилися з оператором-одержувачем, 21% не знав оператора-донора.

Для отримання інформації щодо правильного складання запиту на виконання послуги перенесення номерів абонентам УДЦР радить скористатися посиланням https://www.ucrf.gov.ua/services/perenesennya-abonentskih-nomeriv на сторінці центру, що здійснює централізоване технічне адміністрування персональних номерів, зокрема перенесених номерів із використанням автоматизованої інформаційної системи “Централізована база даних перенесених номерів”.

Послуга перенесення номера в мережах мобільного зв’язку надається за принципом “єдиного вікна” (Оne Stop Shop process). Це дає змогу абоненту вирішувати всі питання, пов’язані з перенесенням номера, звертаючись із заявою безпосередньо до оператора, до якого заплановано перейти. При цьому заяву може бути подано як у паперовій формі в пункті обслуговування абонентів, так і дистанційно із заповненням інтерактивної форми на вебсайті оператора за допомогою КЕП/BankID. Строк, за який номер має бути перенесений, становить один день.

Крім того, можна придбати eSIM онлайн або купити стартовий пакет обраного оператора і ввести на сайті онлайн дані нової SIM-картки до дати перенесення. На цю картку буде перенесено номер. Можна також отримати SIM-картку в магазині, під час подання заявки, але не пізніше ніж за три години до часу перенесення номера, зазначеного в заявці.

Послуга з перенесення абонентських номерів, що дозволяє користувачам мобільного зв’язку перейти на обслуговування до іншого оператора зі збереженням свого мобільного номера, надається в Україні з 1 травня 2019 року.

Джерело: https://www.ucrf.gov.ua/pres-centr/news/statystyka-ponad-piv-miliona-ukraintsiv-skorystalosia-posluhoiu-mnp-240723?fbclid=IwAR3hfZ8r6iVIdI5uE4oqbGNy6i8zQ8INN-aiWN7-1vD46q7J5bpw9ciXBgs

administrator

Related Articles