Київ. 6 лютого. Американські постачальники ЗПГ не можуть заручитися довгостроковою підтримкою європейських покупців, дії яких обмежені кліматичними цілями Євросоюзу, пише газета Financial Times із посиланням на джерела в галузі.
Минулого року Штати збільшили постачання ЗПГ до Європи до рекордного рівня, що допомогло регіону уникнути катастрофи після суттєвого скорочення постачання газу з Росії.
Американські компанії при цьому зазначають, що європейські покупці ЗПГ не готові укладати довгострокові контракти, необхідні для того, щоб галузь могла інвестувати у подальше збільшення видобутку.
"Європейські покупці побоюються, що їхні уряди не дозволять їм контракти на купівлю вуглеводнів терміном на 15-20 років", – каже головний виконавчий директор Chesapeake Energy, одного з найбільших у США виробників газу Нік Делл’Оссо.
Commonwealth LNG, яка намагається заручитися довгостроковими контрактами на постачання ЗПГ, щоб збудувати нове підприємство на узбережжі Мексиканської затоки, стикається з аналогічною проблемою.
"Чи приходять європейські компанії до Commonwealth LNG, щоб укласти контракт терміном на 20 років? Відповідь – ні, – каже глава компанії Пол Варелло. – З погляду політики – це надто близько до 2050 року, до якого Європа хоче досягти вуглецевої нейтральності".
За словами Варелло, постачальникам ЗПГ необхідно укласти довгострокові контракти, щоб отримати фінансування від банків на покриття величезних витрат на будівництво нових ЗПГ підприємств.
Європейці сфокусовані на тому, щоб покрити свої потреби в енергоресурсах на наступні кілька років, і це розходиться з потребами американських виробників ЗПГ, яким потрібні набагато "довші" контракти, зазначає аналітик Cowen Research Джейсон Гебельман.
Минулого року ЄС та США уклали угоду, відповідно до якої Штати намагатимуться нарощувати постачання ЗПГ до Європи, але лише до 2030 року. ЄС ставить за мету досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року і розраховує замістити постачання російського газу "зеленими" джерелами енергії найближчими роками.
Європейські покупці все ж таки уклали кілька довгострокових угод із американськими постачальниками ЗПГ за останній рік. Так, польська PKN Orlen минулого місяця підписала 20-річний контракт із Sempra на закупівлю ЗПГ, а німецька EnBW у жовтні минулого року продовжила угоду з Venture Global на 20 років.
Однак цей інтерес суттєво нижчий від того, на який очікували від регіону в період минулорічної енергетичної кризи, зазначає FT.
У умовах американські виробники ЗПГ починають зміщувати фокус уваги азійських покупців, зокрема Китай, Південну Корею, Індію та інші країни.