Комітет ПЕК схвалив підготовлений до другого читання законопроєкт про оптимізацію структури ОГТСУ

Київ. 25 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на засіданні у вівторок схвалив підготовлений до другого читання законопроєкт №9311-1д про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України (ОГТСУ).

Один з авторів законопроєкту Максим Хлапук повідомив, що поправки до документа стосуються зміни процедури зміни власності, зокрема уточнень щодо статутного капіталу, а також непроведення перевірок на час проведення реструктуризації та соціальних гарантій стосовно співробітників АТ “Магістральні газопроводи України”, яких звільняють з роботи.

Як уточнив під час засідання голова оператора Дмитро Липпа, ті співробітники, хто не перейде з “МГУ” на роботу в ОГТСУ, мають отримати шестимісячний оклад.

Крім того, поправки до ухваленого в першому читанні законопроєкту передбачають можливість виробництва ОГТСУ електроенергії на своїх електроустановках із власного газу, щоб у критичні періоди цю електрогенерувальну потужність можна було залучати для балансування енергосистеми.

Як повідомлялося, під час створення АТ “Магістральні газопроводи України” передбачалося, що ця компанія стане оператором ГТС України. Водночас у процесі анбандлінгу НАК “Нафтогаз України” створив ТОВ “Оператор ГТС України”, якому й було передано функції “Укртрансгазу” з управління ГТС. Зі свого боку ОГТСУ було передано у власність “МГУ”.

Ще в жовтні 2021 року директор Секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач заявив, що “МГУ” свою функцію виконало і його можна розформувати. Водночас українська влада затягнула з вирішенням цього питання.

Верховна Рада України 268 голосами 13 липня 2023 року прийняла за основу законопроєкт №9311-1д про оптимізацію структури власності ОГТСУ.

Очікується, що до кінця липня 2023 року корпоративні права ОГТСУ має бути передано Міністерству енергетики від “МГУ”. У цей самий термін має бути ухвалено погоджений із Energy Community новий статут оператора.

Рішення про зміни до статуту оператора ухвалюють за результатами консультацій із НКРЕКП і після отримання обов’язкового висновку Енергетичного співтовариства.

Крім того, до кінця жовтня цього року передбачається провести конкурсний відбір і призначення нової наглядової ради ОГТСУ.

Відповідні “маяки” передбачені в меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

У пояснювальній записці до законопроєкту уточнюється, що “МГУ” планують приєднати до ОГТСУ, а нова наглядова рада буде відповідальна за призначення керівника та/або членів виконавчого органу оператора. Якщо новий склад НР не буде обрано до 31 жовтня 2023 року, її повноваження здійснюватимуть загальні збори (Міненерго – ІФ-У), крім призначення/звільнення керівника ОГТСУ.

administrator

Related Articles