Комітет Європарламенту схвалив продовження лібералізації торгівлі з Україною ще на один рік. Далі – голосування на пленарному засіданні

Брюссель. 27 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі дав добро на продовження скасування ввізних мит на український експорт до Європейського Союзу терміном на один рік для підтримки економіки країни.

Голосування відбулося в четвер у Брюсселі в межах засідання комітету. Депутати Європарламенту ухвалили проєкт доповіді комітету, підготовлений постійним доповідачем з питань України Сандрою Калнієте (група європейських народників, Латвія) 27-ма голосами за одного проти та семи тих, хто утримався.

Планується, що проєкт доповіді буде винесений на голосування всіма депутатами Європарламенту на пленарному засіданні 8-11 травня. Захід буде застосовано наступного дня після його публікації в Офіційному журналі ЄС, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” у пресслужбі ЄП.

Коментуючи це рішення, Калнієте сказала: “Я рішуче підтримую відновлення заходів щодо лібералізації торгівлі, які наразі допомагають забезпечити спадкоємність і стабільність торгівлі України в умовах жорстокої війни, розв’язаної Росією. Ці заходи мають вирішальне значення для зміцнення стійкості України в сьогоденні і з прицілом на майбутнє, оскільки ми працюємо над просуванням поступової інтеграції України у внутрішній ринок ЄС. Наша солідарність з Україною послідовна, прозора і непорушна, що ще більше підкріплюється статусом кандидата в члени ЄС. Майбутнє України – в Європейському Союзі”.

Зокрема проєкт доповіді передбачає призупинення тарифів на фрукти та овочі, на які поширюється система вхідних цін, а також на сільськогосподарську продукцію та перероблену сільськогосподарську продукцію, на яку поширюються тарифні квоти. Промислові товари оподатковуються нульовим митом із 1 січня 2023 року відповідно до Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, тож вони не включені до нової пропозиції.

Водночас очікується, що це рішення в нинішню п’ятницю також буде схвалене послами-постійними представниками країн-членів Європейського Союзу, які намагаються знайти рішення проблемного питання щодо заборони на ввезення української сільськогосподарської продукції п’ятьма країнами ЄС – Польщею, Болгарією, Угорщиною, Румунією та Словаччиною. Вона зумовлена скупченням у цих країнах української сільськогосподарської продукції, призначеної для подальшого імпорту. Через це 19 квітня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила пропозиції запровадити тимчасову – до 5 червня – заборону на ввезення для цих п’яти країн на кукурудзу, пшеницю, ріпак, соняшник і соняшникову олію. Крім того, для цих країн передбачено фінансову компенсацію в розмірі EUR100 млн.

administrator

Related Articles