Конференція у Берліні прояснила дорожню карту "фінансового Рамштайну" – заступник виконавчого директора МВФ

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародна експертна конференція з відновлення в Україні 25 жовтня стала гарним продовженням конференції в Лугано, що відбулася на початку липня, і прояснила дорожню карту (roadmap) запуску фінансової та економічної платформи для координації донорів і партнерів – своєрідного "фінансового Рамштайну", вважає заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду (МВФ) Владислав Рашкован.

"Все погоджено – і це різниця з Лугано… Є домовленість про створення; є розуміння термінів та фокусу: два горизонти – Immediate needs/бюджетна підтримка; recovery and reconstruction… І більше того, зрозуміла roadmap із запуску", – написав він у фейсбуці.

За його словами, йдеться про три рівні координації. На першому – політичному/міністерському – "міністри фінансів G7 + керівники міжнародних організацій (МВФ, Світовий банк (СБ), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестбанк) + прем’єр-міністр України + ОЕСР + на наступних етапах: G7 + країни, включаючи великі не-ЄС країни".

Політичний рівень зустрічається чотири рази на рік; керівництво – ЄС та США, додав Рашкован.

Він зазначив, що на операційному рівні заступники та Sherpas, яких у деяких країнах ще раз потрібно визначити, спільно знову з представниками міжнародних організацій та Україною зустрічатимуться кожні два тижні.

"Фактично це розширення та repurposing (репозиціонування – ІФ-У) наявної платформи EC-IFI… МВФ та Єврокомісія – координатори та секретаріат. МВФ дає macro framework", – зазначив заступник виконавчого директора Фонду.

За його словами, третій рівень вже існує – це посли країн G7 та представники міжнародних організацій в Україні.

Рашкован пояснив, що на Луганській конференції з відновлення України питання було порушено, але не погоджено.

"Наразі – погоджено, але ще не вирішено. Подивимося, коли і як буде вирішено. Але наразі я набагато оптимістичніший, ніж був після Лугано. Але ніхто не сказав, що вже виконана робота (…) Роботи для всіх багато", – підсумував він.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський на зборах МВФ і СБ звернувся із закликом створити якнайшвидше фінансову та економічну платформу для координації донорів та партнерів – своєрідний "фінансовий Рамштайн". Цю ідею підтримала директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, міністр фінансів США Джанет Єллен, а згодом президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші представники донорів України.

На організованій Німеччиною в рамках головування в G7 конференції в Берліні було наголошено на необхідності якнайшвидшого скликання такої платформи і досягнуто попередньої домовленості, що це може статися ще до кінця року.

Україна потребує щомісячного фінансування дефіциту бюджету $5 млрд у 2022 році і $3-4 млрд – у 2023 році плюс $17 млрд на екстрене відновлення.

Джерело: https://www.facebook.com/vladyslav.rashkovan

administrator

Related Articles