Кроссекційними темами Плану відновлення України стануть євроінтеграція, цифровізація, регіональний розвиток і клімат

Київ. 25 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – План відновлення України, який має намір підтримати ЄС програмою Ukraine Facility на 2024-2027 роки обсягом EUR50 млрд, складатиметься з кількох ключових блоків, серед яких – макрофінансові сценарії відновлення, основні й секторальні реформи, пріоритетні для розвитку сектору, збільшення можливості засвоєння інвестицій і кроссекційні теми – євроінтеграція, цифровізація, регіональний розвиток і клімат.

Як зазначено в повідомленні Міністерства економіки у п’ятницю з посиланням на першого віцепрем’єра – міністра економіки Юлію Свириденко, таку форму плану було узгоджено під час завершеного цього тижня другого раунду консультацій із делегацією ЄС щодо спільного опрацювання цього документа.

“На попередній зустрічі ми погодили структуру і розділ тем. Тепер зосередилися на формі, в якій мають бути представлені наші розробки для узгодження з Європейським Союзом”, – зазначила Свириденко.

За її словами, консультації з ЄС покликані напрацювати найефективніший формат співпраці, що дасть змогу досягти цілей програми та наблизити європейську інтеграцію України.

Вона зазначила, що під час останніх консультацій обговорювалися ключові напрями для реформ: правосуддя, антикорупційна політика, протидія відмиванню коштів, реформа публічного управління.

“Окремий блок – секторальні реформи, покликані забезпечити швидкий розвиток української економіки. Обговорили і кроссекційні теми – регіональний розвиток та відновлення України, питання клімату. Наразі ми завершуємо підготовку концептуальної записки, яка стане основою для Плану України. Це загальний наратив, що описує усі необхідні заходи, які ми плануємо реалізувати в рамках програми Ukraine Facility”, – додала Свириденко.

Передбачається, що після затвердження концептуальна записка стане основою для подальших консультацій і перемовин із донорами – партнерами та міжнародними організаціями, які також зможуть долучитися до процесу відновлення та розвитку України.

У релізі Мінекономіки йдеться про те, що робота над документом триває навіть із випередженням графіка.

З української сторони, крім Мінекономіки, в консультаціях також узяли участь представники урядового офісу євроінтеграції, Офісу реформ Кабміну та українські аналітичні центри. Європейську делегацію очолила керівниця відділу економічної та секторальної політики генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення (NEAR) Європейської Комісії Марлен Розмарі Медсен.

Як повідомлялося, до кінця жовтня 2023 року планується сформувати пропозиції для Плану відновлення України, необхідного для реалізації програми фінансової допомоги Ukraine Facility від ЄС. Надалі робочі групи зосередяться на розробці рекомендацій для профільних міністерств щодо секторальних стратегій розвитку, розрахованих на 10 років.

Координує роботу групи Мінекономіки за підтримки Good Governance Fund “Economic Hub: Sound PFM Policies and Vision for Growth”, що реалізовується за допомогою уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементатори проєкту – Abt Britain і Київська школа економіки (KSE).

administrator

Related Articles