Круглий стіл «Інноваційні методики моніторингу й оцінки учасницьких процесів та їхніх результатів»

13 березня проєкт Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період», що впроваджується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова», запрошує долучитись онлайн до круглого столу «Інноваційні методики моніторингу та оцінки учасницьких процесів та їх результатів».

На заході буде презентовано та обговорено методичний інструментарій «Моніторинг та оцінка учасницьких процесів та їх результатів», розроблений проєктом Ради Європи. Очікується, що ця методика стане інструментом для моніторингу та оцінки учасницьких процесів та їхніх результатів на місцевому, регіональному та національному рівнях. У 2024 році проєкт Ради Європи планує пропілотувати методику у вибраних територіальних громадах та центральних органах виконавчої влади.

З вітальним словом виступлять:

  • Мачей ЯНЧАК, Голова Офісу Ради Європи в Україні
  • Олександр ЯРЕМА, Державний секретар Кабінету Міністрів України

10.20-11.30. Панельна дискусія «Важливість участі громадян у процесі прийняття рішень під час війни та в післявоєнний період в Україні»:

Модератор: Олександр СОЛОНТАЙ, консультант проєкту Ради Європи

– Корнелія ПЕРЛЄ, старша програмна радниця Відділу з питань демократичних інститутів та громадянського суспільства (Страсбург)
– Олександр ЯРЕМА, Державний секретар Кабінету Міністрів України
– Олександра АЗАРХІНА, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України
– Олександр БІЛЕНЬКИЙ, голова Полтавської обласної ради

11.50-12.30. Презентація інструментарію Ради Європи «Моніторинг та оцінка учасницьких процесів та їх результатів»

  • Олексій КОВАЛЕНКО, автор інструментарію, консультант проєкту Ради Європи

12.30-13.45. Відкритий діалог та обговорення «Пілотне впровадження інструментарію: варіанти і можливості для відновлення і розвитку українських громад під час війни»

Модераторка: Олеся АРХИПСЬКА, співголова координаційної ради Ініціатива “Партнерство “Відкритий Уряд”, членкиня ТІ Україна

13:45 – 14:00 Підсумки

  • Корнелія ПЕРЛЄ, старша програмна радниця Відділу з питань демократичних інститутів та громадянського суспільства (Страсбург)
  • Олександра АЗАРХІНА, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України (участь узгоджується)

Захід буд доступним у форматі вебінару: https://kls-agency-ua.zoom.us/j/84729947846?pwd=LhAwvpndP3YzqJiwRn3v1csrGqGfsA.3NxcVvRnz2XCJr9d 

ID: 847 2994 7846

Passcode: 961551

 

Контекст:

На початку 2024 року методичний інструментарій «Моніторинг та оцінка учасницьких процесів», розроблений проєктом Ради Європи у 2022 році, було оновлено та доповнено розділом про оцінку результатів учасницьких процесів, який також включає систему індикаторів. Очікується, що методика стане інструментом для моніторингу та оцінки учасницьких процесів прийняття рішень та їх результатів на місцевому та регіональному рівнях, а у 2024 році її буде пропілотовано у вибраних територіальних громадах та центральних органах виконавчої влади.

Мета:
Підвищити обізнаність та спроможність представників(ць) органів влади різного рівня й неурядових організацій здійснювати моніторинг та проводити оцінку учасницьких процесів та результатів, а також впливу публічних рішень, зокрема спрямованих на швидке подолання наслідків воєнних дій, відновлення та розвиток українських громад в умовах невизначеності та обмежених ресурсів.

Ключові завдання:
● обговорити мотиви залучення громадян до прийняття рішень під час війни та в процесі відновлення й відбудови в Україні;
● презентувати оновлений інструментарій Ради Європи «Моніторинг та оцінка учасницьких процесів та їх результатів»;
● обговорити з представниками(цями) неурядових організацій їх бачення/найкращі практики моніторингу та оцінки проєктів/співпрацю з місцевою владою щодо моніторингу впровадження проєктів та реалізації рішень на місцевому рівні;
● обговорити потреби та запити представників місцевої, регіональної та національної влади щодо моніторингу та оцінки учасницьких процесів та їх результатів;
● окреслити ключові кроки пілотування інструментарію партнерами проєкту Ради Європи у 2024 році. 

 

administrator

Related Articles