Китай здійснив успішне випробування безпілотного багаторазового космічного апарата

Гонконг. 8 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Китайський безпілотний космічний апарат багаторазового використання благополучно повернувся на Землю після того, як провів 276 днів на орбіті планети, повідомило в понеділок South China Morning Post (SCMP).

У Китайській аерокосмічній науково-технічній корпорації заявили, що випробування відбулося успішно, і що воно стало “проривом” у дослідженнях Китаю в цій сфері.

У вересні 2020 року під час перших випробувань цей апарат пробув на орбіті дві доби. Однак, зазначає SCMP, про його технічні характеристики відомо мало. Низка експертів вважає, що за габаритами і дизайном він може нагадувати американський орбітальний апарат Boeing X-37, що має завдовжки 9 м, заввишки – 3 м, а масу – близько 5 тонн.

Також деякі спостерігачі вважають, що китайський апарат буде здатний нести засоби стеження і зйомки для збору розвідданих.

SCMP нагадує, що КНР і США є суперниками у створенні безпілотного багаторазового космічного апарата невеликих розмірів з 2011 року, коли американці згорнули програму багаторазового транспортного космічного корабля Space Shuttle. При цьому безпілотні кораблі з фінансового погляду можуть обійтися дешевше, зокрема, через відсутність на них засобів життєзабезпечення; ними буде простіше керувати, і запускати їх у космос стане реальним на менш великих ракетах-носіях. Такі апарати зможуть використовувати для військової розвідки, виведення супутників і озброєнь на орбіту.

Водночас, зазначає SCMP, цим апаратам потрібен буде потужніший захист від опору зовнішнього середовища під час входження в атмосферу та повернення на Землю. Також знадобляться безвідмовні системи посадки та енергоживлення, можливість точно регулювати їхню траєкторію руху та орієнтацію в просторі, надійний захист від сонячної радіації.

administrator

Related Articles