Київ. 7 грудня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Доступна потужність електроспоживання у Києві за добу зросла на 7%, але екстрені відключення ще продовжуються, повідомив CEO постачальника енергоресурсів YASNO Сергій Коваленко.
"Можливе максимальне споживання у Києві зросло на 7% порівняно з даними на вчора. Наразі забезпечується орієнтовно 70% потреб житлових будинків, але все одно поки що діють екстрені відключення", – написав Коваленко у своєму фейсбуці у середу ввечері.
Як повідомлялося з посиланням на Коваленка, доступна потужність у Києві у вівторок була на рівні 62-67% від типового споживання.
Водночас голова YASNO наголосив, що побутові клієнти лівобережного Києва отримують орієнтовно 30% потреб, що він пояснив ремонтом одного з комунальних об’єктів генерації.
Водночас мережі інших джерел генерації перевантажені, тому не можуть передати достатньо енергії до лівобережних районів.
"На жаль, поки що терміни відновлення нам не відомі", – зазначив Коваленко.
При цьому він звернув увагу на велику кількість локальних аварій у мережі, які трапляються, зокрема, через неправильне використання електрики.
"Після тривалих відключень виникає те, що називається відкладений попит. Це коли одразу після ввімкнення споживання дуже зростає, у рази. Через це замість трьох черг іноді можливо ввімкнути лише одну. І така ситуація триває протягом декількох днів", – описав ситуацію голова енергопостачальника, закликавши споживачів відповідальніше ставитися до користування електрикою.
Крім того, за його словами, система, яка будувалась роками, щоб працювати стабільно, не розрахована на таку велику кількість увімкнень/вимкнень, тому не витримує підвищеного навантаження на 100%.
Ще однією причиною аварій він назвав проблеми із автоматикою.
"Це коли з диспетчерської вмикають певні черги, але автоматика в частині трансформаторних підстанцій видає помилку, і в результаті мешканці продовжують перебувати без світла. Тому колегам із "ДТЕК Київські електромережі" часто доводиться їздити такими будинками і підключати їх вручну", – пояснив керівник компанії.
Він також зазначив, що ситуацію погіршує погода.
Окремо Коваленко зазначив, що перелік об’єктів критичної інфраструктури визначають місцеві військово-цивільні адміністрації, порадивши адресувати їм пропозиції щодо включення чи виключення будь-яких об’єктів із цих переліків.