Київ. 11 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Литовський морський кластер, що об’єднує морський бізнес і наукове співтовариство країни, пропонує доправляти українське зерно до порту Клайпеди річкою Німан, повідомляє delfi.lt.
Згідно з повідомленням, Литовський морський кластер разом із засновниками та членами цієї асоціації, Клайпедською морською вантажною компанією Bega, АТ Vakarų laivų gamykla, у співпраці з Дирекцією внутрішніх водних шляхів і Клайпедським університетом у 2021 році підготували проєкт “Електрифікація для зеленого порту”.
Його мета – розвиток вантажоперевезень внутрішніми водними шляхами, розширення ринку послуг Клайпедського порту і підвищення їхньої доступності, скорочення викидів CO2 при перевезенні вантажів між регіонами Литви і Клайпедським морським портом.
“Під час транспортування українського зерна залізницею та його перевантаження в Каунасі довелося б міняти колію або перевантажувати контейнер з одного потяга на інший один, а не два рази – це суттєво вплинуло б на економію витрат. Можна було б удосконалити потужності зі зберігання та перевалки зерна Linas Agro, які вже працюють на причалах Німану в Каунасі та Юрбаркасі”, – сказав глава вантажної компанії Bega Лаймонас Римкус і додав, що вантажоперевезення внутрішніми водними шляхами можуть бути на 30-40% дешевше, ніж сушею.
На думку Римкуса, будівництво європейської залізничної колії до Клайпеди є стратегічним завданням і потребуватиме часу. Включивши вже зараз свої внутрішні водні шляхи в транспортний ланцюжок, Литва могла б приймати в Клайпедському порту не лише українське зерно, що сплавляється Німаном, а й інші вантажі, впевнений вантажоперевізник.
“Відкриття можливості перевантажувати вантажі із залізничних вагонів і контейнерів у Каунасі та продовжувати перевезення вантажів річкою до Клайпеди підвищить привабливість нашого порту на ринку південного сходу Польщі. Завдяки розвиненому водному шляху, що наближає морські вантажні перевезення Клайпеди до цього регіону сусідньої країни приблизно на 100 кілометрів, ми стали б альтернативою портам Гданськ і Гдиня”, – сказав він.
Згідно з повідомленням, у Литві докладають зусиль для відродження вантажних річкових перевезень найбільшою річкою країни. Перша баржа в Литві після відновлення незалежності, яка доставила вантажі з Клайпедського морського порту, пришвартувалася в порту Марв’яле в Каунасі 2019 року, і відтоді реалізовано цілу низку успішних логістичних проєктів, судноплавний канал постійно модернізується.
Джерело: https://www.delfi.lt/ru/news/economy/litovskiy-morskoy-klaster-predlagaet-splavlyat-ukrainskoe-zerno-po-nemanu-94172713