Мала приватизація через "Прозорро.Продажі" за п'ять років реформи принесла до бюджетів майже 14 млрд грн

Київ. 26 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Надходження до бюджетів різних рівнів за п’ять років після початку реформи малої приватизації та онлайн-продажу об’єктів через “Прозорро.Продажі” становлять майже 14 млрд грн, із них 9,8 млрд грн на торгах Фонду держмайна (ФДМ) і 3,8 млрд грн – на торгах громад, повідомило Мінекономіки в понеділок.

“За цей час майже 5 тис. державних та комунальних обʼєктів по всій Україні різного розміру та інвестиційної привабливості знайшли нових власників, які створюють там бізнеси, нові робочі місця та сплачують податки”, – прокоментував результати заступник міністра економіки Олексій Соболев, який раніше очолював “Прозорро.Продажі”.

Уточнюється, що 1,7 тис. торгів організував ФДМ і його регіональні відділення, а 3,2 тис. – органи місцевого самоврядування.

Загалом у торгах за право придбати державне або комунальне майно взяли участь понад 9 тис. учасників – представники малого, середнього та великого бізнесу.

“Прозора конкурентна приватизація … докорінно змінила підхід до логіки управління своїми активами: держава та громади побачили можливості для залучення інвестицій в об’єкти, які роками лише обтяжували бюджети”, – зазначив голова наглядової ради “Прозорро.Продажі” Ілля Михайлов.

За його словами, сумарна стартова вартість проданого майна становила 6,3 млрд грн, тоді як державний і місцевий бюджети отримали у 2,2 раза більше.

У міністерстві уточнили, що приватизацію держмайна було призупинено через повномасштабну війну на шість місяців – до серпня 2022 року, після чого її поновлено за зміненими правилами, зокрема можливістю оперативніше проводити торги після їх оголошення та передавати об’єкт у приватні руки тільки після сплати повної вартості за майно.

“У вересні минулого року нам вдалось відновити малу приватизацію, завдяки чому українській бюджет вже отримав понад 2,4 млрд грн. Це вклад фонду та українського бізнесу в підтримку Сил оборони і нашу спільну перемогу”, – зазначив голова Фонду держмайна Рустем Умеров.

Загалом за час війни до державного та місцевих бюджетів приватизаційні онлайн-аукціони залучили 2,8 млрд грн за стартової вартості об’єктів 1 млрд грн. До п’ятірки найдорожчих об’єктів, приватизованих за п’ять років реформи, увійшли столичний готель “Дніпро”, який раніше належав державі, – 1,1 млрд грн, Калуська ТЕЦ – понад 800 млн грн, Львівська виправна колонія – 377,5 млн грн, готель “Ермітаж” у Києві – 311 млн грн і “Одесавинпром” – майже 235 млн грн.

administrator

Related Articles