«Як оцінити ефективність управління бюджетними коштами та комунальною власністю територіальної громади?» – питання, яке постає перед очільниками органів місцевого самоврядування, розпорядниками коштів та громадськими активістами. Адже своєчасна діагностика законності прийняття рішень, відповідності їх чинному законодавству дозволяє як виправити помилки, у разі їх наявності та не допускати їх в подальшому, або ж упевнитись у їх правомірності.
Команда експертів Програми USAID DOBRE переймається цим питанням не перший рік, а наразі удосконалила та оновила попередню редакцію Методології оцінювання управління фінансами в територіальних громадах з урахуванням особливостей законодавства воєнного стану. Наразі методологія є простим, зрозумілим алгоритмом дій, основу якого складає моніторинг відповідності управлінських рішень вимогам чинних нормативних актів.
Спектр питань, який охоплено, включає в себе:
- бюджетний процес, в т.ч.: залучення громадськості, гендерне бюджетування, оприлюднення інформації;
- адміністрування доходів, включаючи формування дохідної бази;
- виконання бюджету;
- управління активами;
- внутрішній аудит та багато іншого.
Кожний розділ містить перелік питань, котрі необхідно перевірити, а також посилання на нормативно-правові акти та відкриті джерела інформації, які будуть необхідними для цього. Для проведення оцінки ефективності управління фінансами Методологію можна застосовувати як в повному обсязі, так і чи частково, склавши щодо конкретного об’єкта індивідуальний перелік питань, які потребують дослідження.
Завантажити Методологія оцінювання управління фінансами в територіальних громадах
Ця Методологія стане в пригоді представникам місцевого самоврядування та громадських організацій, експертам і науковцям, які мають на меті провести повне або часткове оцінювання управління фінансами в територіальної громади чи розпорядника бюджетних коштів.
Джерело: decentralization.gov.ua.