Мінагрополітики шукає консенсус із агроасоціаціями щодо мінімальних експортних цін

Київ. 21 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Агроасоціації найближчим часом підготують аргументовані пропозиції та подадуть конкретні редакції норм щодо порядку визначення мінімальних експортних цін, запровадження яких передбачено законом про застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного стану (№2881-IX від 12 січня 2023 року).

Як повідомило Мінагрополітики на своєму сайті у вівторок, таке рішення було ухвалено за підсумками онлайн-зустрічі, що відбулася 20 березня з ініціативи агроасоціацій, метою якої було обговорити, за яким порядком Кабмін має визначати і розраховувати мінімальні експортні ціни.

Передбачається, що після формування пропозицій учасників ринку далі вже Мінагрополітики, Мінекономіки, Нацбанк та податковий комітет Ради опрацюють їх та зведуть до оптимального.

“Разом з експортерами ми хочемо дійти консенсусу щодо того, на підставі яких джерел інформації і як саме визначатиметься мінімальна ціна. З якою періодичністю і на який термін встановлюватимуться мінімальні ціни. Як визначатиметься мінімальна ціна, якщо контракт укладено за кілька місяців до експорту”, – наводяться у повідомленні слова радника міністра аграрної політики та продовольства Михайла Соколова.

Згідно з ним, під час обговорення представники асоціацій наполягали на тому, що помилково в українських реаліях у визначенні мінімальних цін застосовувати котирування світових бірж, а коректніше брати інформацію з відповідних аналітичних агентств, зокрема державних, за експортними цінами в українських портах чи інших пунктах перетину кордону.

Зокрема, представники УКАБ запропонували визначати мінімальну ціну, розглядаючи середню ринкову ціну за умовами CIF-порту без ПДВ за курсом НБУ та зменшуючи її на 40%, у перегляді не рідше ніж раз на місяць.

Мінагрополітики нагадало, що зазначений вище закон передбачає внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів. Однак для того, щоб цей механізм запрацював, необхідно також ухвалити зміни до Митного кодексу, які готуються до внесення до Ради секретаріату Податкового комітету.

administrator

Related Articles