Мінцифри має намір стати регулятором ринку віртуальних активів разом із НБУ замість НКЦПФР зі стимулюючим оподаткуванням – законопроєкт

Київ. 17 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Законопроєкт №10225-1 про врегулювання обігу віртуальних активів в Україні зареєстровано у Верховній Раді в п’ятницю, він має запустити легальний ринок цих активів, а також створити сприятливі умови для розвитку криптоіндустрії та збільшити надходження до бюджету, повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Продовжуємо працювати над запуском легального ринку криптоактивів. Це один із найбільш динамічних секторів, без якого складно побудувати потужну цифрову економіку. Разом із депутатами та бізнесом було розроблено законопроєкт № 10225-1 про обіг віртуальних активів в Україні”, – написав він у телеграм-каналі в п’ятницю.

Безпосередньо автором законопроєкту значиться депутат Антон Швачко з провладної фракції “Слуга народу”, тоді як 7 листопада його колега по фракції Олександр Сова вніс до Ради законопроєкт №10225 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами”, який також містить нову редакцію закону про віртуальні активи.

Згідно з даними агентства “Інтерфакс-Україна”, якщо перший законопроєкт був близький до редакції, яку готувала Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР), що є регулятором цього ринку згідно з чинним законодавством, то альтернативний законопроєкт підготовлено в партнерстві з Мінцифри. Він передбачає зміну регулятора з НКЦПФР на Мінцифри, окремо виділяючи регуляторні повноваження Національного банку.

Федоров у телеграмі висловив упевненість, що проєкт закону допоможе створити сприятливі умови для розвитку криптоіндустрії, збільшити надходження до бюджету і підвищити інвестиційну привабливість України.

За його словами, альтернативний законопроєкт визначає правовий статус віртуальних активів, класифікує цифрові активи та послуги у сфері, адаптується до європейських стандартів регулювання криптоактивів (МіСА, європейської директиви Markets in Crypto assets) та адаптує рекомендації FATF щодо фінмоніторингу ринку криптоактивів.

Також у рамках законопроєкту планується створення інноваційної зони, в якій протягом трьох років можна працювати без попередньої авторизації, наголосив віцепрем’єр. Він уточнив, що пропонуються прості та зрозумілі податкові умови для бізнесу, що працює у сфері віртуальних активів, а саме ставка 5% податку на доходи фізосіб протягом перших трьох років, 9% протягом наступних п’яти років і ставка 18% загального податку після восьми років роботи.

Законопроєктом пропонується звільнити операції з віртуальними активами від сплати ПДВ (окрім службових токенів), запровадити 18% податок на доходи для провайдерів послуг, при цьому звільнити операції з провайдерами, пов’язані з віртуальними активами, від сплати ПДВ (за винятком консультаційних послуг).

Поріг входу для резидентів на ринок для різних профучасників ринку віртуальних активів становить 17-35 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г. зараз 17 грн) у вигляді статутного капіталу, для нерезидентів – у п’ять разів більший, авторизаційні платежі – відповідно 1 тис. н.м.д.г. і 3 тис. н.м.д.г.

“Очікуємо, що парламент підтримає проєкт закону і допоможе розвинути нові цифрові галузі. Адже підтримка бізнесу – це фундамент економічного зростання України”, – додав міністр.

Як повідомлялося, в Україні ще на початку 2022 року було підписано закон “Про віртуальні активи”, проте він не набув чинності, оскільки передбачав необхідність змін до Податкового кодексу, які так і не було розроблено.

Член НКЦПФР Юрій Бойко на початку жовтня наголошував, що законопроєкт Комісії дійшов до рівня узгодження з міністерствами і МВФ. Водночас він висловлював сумнів, що Рада пропустить стимулююче оподаткування для криптоіндустрії.

Ще раніше голова профільного парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної діяльності Данило Гетманцев розкритикував НКЦПФР за зволікання з подачею законопроєкту про віртуальні активи до Ради і припустив, що комітет може запропонувати свій варіант законопроєкту.

Джерело: https://t.me/zedigital/3850

administrator

Related Articles