Мінфін України очікує 6 грудня схвалення Радою ЄС EUR18 млрд підтримки держбюджету-2023, розраховує також на $1,1 млрд щомісячно від США – заступник міністра

Київ. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство фінансів після позитивного голосування Європарламенту минулого тижня про надання EUR18 млрд для фінансування дефіциту держбюджету України в 2023 році очікує фінального рішення країн-членів ЄС у Європейській Раді 6 грудня і потім швидкого завершення всіх внутрішніх процедур, повідомила заступниця міністра Ольга Зикова.

"Нам украй важливо отримати перший транш уже в січні. Саме стабільність і передбачуваність надходжень – запорука правильного покриття соціально-економічних видатків", – сказала вона в ефірі Національного телемарафону.

Зикова уточнила, що це кредит, але на тривалий термін на вигідних умовах: а бюджет ЄС покриватиме відсотки за користування цими коштами.

"На 70% (кредит) буде забезпечений за рахунок сум, виділених із бюджету Євросоюзу", – зазначила заступниця міністра, пояснивши, що Євросоюз залучатиме кошти на ринку.

Вона наголосила, що цей пакет фіндопомоги ЄС надзвичайно важливий, оскільки він покриває майже половину дефіциту держбюджету-2023, що оцінюється в $38 млрд. "Нам вдалося скоротити щомісячний дефіцит з $5 млрд цього року до $3-3,5 млрд наступного року", – нагадала Зикова.

За її словами, Мінфін сподівається, що до кінця року вже матиме загальну картинку фінансування дефіциту бюджету на наступний рік.

Як зазначила заступниця міністра, одним із ключових донорів залишатимуться США, з Мінфіном яких практично щодня проводяться переговори з цього питання. Вона повідомила, що Білий дім уже подав на схвалення до Конгресу США пропозицію, яка є пакетом розміром $37,7 млрд на загальну підтримку – військову, гуманітарну, фінансову.

"У контексті прямої бюджетної підтримки сума на 9 місяців 2023 бюджетного року становитиме $10 млрд. Ми розраховуємо, приблизно, на розмір прямої бюджетної підтримки США в розрізі $1,1 млрд на місяць", – пояснила Зикова.

Вона додала, що Мінфін України очікує, що "в гру вступить МВФ" і що за чотиримісячною моніторинговою програмою, запит на яку подала Україна, відбудеться вже повноцінна програма, що передбачає фінансування.

Як повідомлялося, місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками роботи в Україні минулого тижня анонсувала винесення Моніторингової програми з залученням Ради директорів на затвердження найближчими тижнями.

Голова Нацбанку України Андрій Пишний висловив сподівання, що вже за підсумками першого перегляду Моніторингової програми можна буде перейти до програми з фінансуванням.

administrator

Related Articles