Міноритарій запропонував VEON запустити buyback, провести IPO "Київстару" та фінтеху, щоб підняти капіталізацію

Київ. 17 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Інвестиційна компанія Shah Capital, що володіє міноритарним пакетом телекомунікаційного холдингу VEON, направила на адресу його ради директорів низку пропозицій, покликаних збільшити капіталізацію групи. Серед них – запуск програми викупу акцій.

Shah Capital (засновник – виходець з UBS Хіманшу Шах) володіє 5,01% капіталу VEON, випливає із розкриття холдингу на сайті Комісії з цінних паперів та бірж США.

У своєму листі, також опублікованому через SEC, акціонер висловлює занепокоєння низькою, на його думку, вартістю акцій VEON ($18,84 на закриття торгів на Nasdaq минулої п’ятниці) і слабким інтересом інвесторів до холдингу навіть незважаючи на майбутній продаж російського активу – “Вимпелкому”. Shah Capital підготував “дорожню карту” – набір заходів, які, за оцінкою автора, піднімуть вартість паперів у кілька разів до $100 за акцію.

Розпочати реалізації плану необхідно одразу після закриття угоди з продажу “Вимпелкому”, вважає він.

Так, запропоновано запустити програму buyback на $200 млн. Компанія при цьому повинна взяти на себе зобов’язання використати 50% від вільного грошового потоку на викуп акцій до того моменту, доки мультиплікатори EV/EBITDA VEON не виявляться на рівні компаній, що конкурують із ним (прогнозний коефіцієнт, який наводить Shan Capital, становить EV/EBITDA 1,8x, тоді як у інших – 6x EV/EBITDA).

За підсумками 2022 року кошти та депозити VEON на рівні штаб-квартири становили $2,5 млрд. Акціонер вважає, що цей показник не повинен перевищувати $200 млн, а “надлишки” пропонується направити на частковий викуп облігацій-2024 або на дострокове погашення зобов’язань за кредитним лініям.

Крім цього, VEON необхідно провести IPO свого українського активу “Київстар” на NASDAQ або на Варшавській фондовій біржі, або продати частину своєї частки в цьому телеком-операторі.

Акціонер також пропонує виділити фінтех- та стрімінгові сервіси в окрему компанію, щоб вивести їх на біржу Дубая до кінця 2023 року.

Ще одна його ідея – скорочення чисельності ради директорів до 7-8 осіб для зниження корпоративних витрат. Наразі у раді директорів 11 осіб.

Найбільшим акціонером VEON є LetterOne, їй належить 47,9% акцій. Free float компанії на Nasdaq становить 43,8%, ще 8,3% групи перебуває під керуванням голландського трасту – штихтингу.

administrator

Related Articles