Київ. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) перебуває на заключному етапі затвердження в Міністерстві юстиції проєкту наказу про лібералізацію вантажних перевезень, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи “УЗ” Валерій Ткачов на засіданні Експортного офісу в середу.
“Триває процес дерегуляції, спрощення правил. Наказ №788 “Про внесення змін до наказу Міністерства транспорту від 2000 року №644″, згідно з яким спрощуються правила приймання до перевезень, уже пройшов усі узгодження і перебуває на юстиції. Найближчим часом ми його побачимо. Це дуже хороша новина”, – сказав Ткачов.
Згідно з документом, скасовуються 11 пунктів для приведення правил перевезення вантажів до норм міжнародного законодавства, а також розширення номенклатури навалювальних і сипучих вантажів, зокрема у відкритому рухомому складі.
“Виключаються положення, що стосуються опису технології роботи перевізника АТ “Укрзалізниця”, застарілі бюрократичні, дублювальні функції, зокрема ті, що регулюються іншими нормами законодавства, пострадянські норми, які втратили актуальність. Буде відрегульовано питання обліку, встановлення, метрологічного забезпечення, обслуговування та контролю технічного стану обладнання для зважування на залізничному транспорті”, – ідеться в пояснювальній записці до документа.
Серед інших норм, за словами Ткачова, документ скасовує “особливі умови” при перевезенні зернових, олійних і бобових культур у непристосованому для цього транспорті. При їх перевезенні в такому транспорті не стягуватиметься додаткова оплата. Крім того, скасовується додаткова плата у випадках розміщення на фітингових платформах контейнерів “дверима назовні”.
“Два роки за це боролися і вже в цьому наказі буде дозволено розміщення контейнерів на фітингових платформах дверима назовні. Це полегшить експортні перевезення і, головне, не стягуватиметься додаткова оплата”, – наголосив Ткачов.
У результаті реалізації норм наказу, очікується розширення горизонту планування перевезень вантажів за рахунок можливості для замовника самостійно обирати спосіб перевезення щодо використання типу рухомого складу та умов перевезення для всіх типів вантажів, окрім небезпечних і наливних. Також очікується удосконалення правових засад діяльності залізничного транспорту у сфері забезпечення єдиних вимірювань, збереження вантажів під час перевезення, спрощення процедур узгодження та приймання вантажів, зокрема й за рахунок можливості збільшення автоматизації цих процесів.