Київ. 21 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Влада М’янми передала владі КНР понад 31 тис. підозрюваних в інтернет-шахрайстві, яке злочинні угруповання організували в широких масштабах на прикордонній із Китаєм м’янманській території, повідомляє телеканал “Ченнел Ньюс Ейша”.
У вересні правоохоронні органи КНР і М’янми розпочали кампанію проти цих злочинних угруповань, від яких страждали громадяни Китаю. За даними міністерства громадської безпеки КНР, серед затриманих – 63 керівники та фінансисти кримінальних угруповань.
“Суворий курс привів до значних результатів у цій битві”, – зазначили у відомстві.
Тим часом раніше стало відомо, що альянс повстанців, який розпочав 27 жовтня масований наступ у прикордонній провінції Шан, знищував центри інтернет-шахрайства, у великій кількості поширені в цьому регіоні М’янми. Загалом, за даними китайських ЗМІ, у М’янмі розташовано щонайменше 1 тис. таких центрів, у них зайнято понад 100 тис. осіб.
Представник правлячої в М’янмі Державної адміністративної ради генерал-майор Зо Мі Тун звинуватив повстанців у спробах отримати підтримку Китаю завдяки викоріненню цієї незаконної діяльності в штаті.
Раніше влада М’янми визнала, що повстанці ведуть наступ у штаті Шан, штаті Ракхайн на заході країни і в штаті Кая на південному сході.
За інформацією місцевих ЗМІ, тисячі жителів Лойко – столиці штату Кая – змушені рятуватися втечею з міста і його околиць, тоді як військові завдають авіаударів у цьому районі. До цього, 11 листопада, угруповання “Сила оборони Каренських націй”, створене після військового перевороту 1 лютого 2021 року в М’янмі, розпочало операцію проти урядових військ у місті. 15 листопада повстанці оголосили, що захопили кампус університету Лойко, де перебували два армійські батальйони, і ліквідували понад 100 солдатів.
Лойко з населенням близько 50 тис. осіб розташоване приблизно за 110 км на схід від столиці країни Найп’їдо.
Влада КНР, зі свого боку, неодноразово закликала сторони конфлікту зупинити бойові дії і не ставити під загрозу безпеку жителів прикордонних районів Китаю, а також китайського персоналу в М’янмі.
Китай і М’янма мають кордон протяжністю близько 2 тис. км. Країни підтримують тісні економічні відносини, і М’янма відіграє важливу роль у реалізації ініціативи “Один пояс, один шлях” у Південно-Східній Азії. Зокрема, планується створення великої залізничної гілки між китайською провінцією Юньнань і портом Кьяукпью на південно-західному узбережжі М’янми.